7 °C Budapest

Már a mohát is lopják Borsodban

MTI
2009. december 10. 12:32

Az erdőből felszedett mohatéglákat akarták eladni azok az elkövetők, akiket az erdészek értek tetten a fulókércsi erdőben - tájékoztatta a rendőrség csütörtökön az MTI-t.

Dobi Tamás, a Borsod megyei rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője közölte: az encsi rendőrkapitányság lopás miatt indított eljárást a két korláti férfival szemben.

Hozzátette: a 22 és a 47 éves elkövetők a napokban a fulókércsi erdőben mintegy 40 kilogrammnyi mohát szedtek fel, amit később értékesíteni akartak.

A rendőrség vizsgálja az úgynevezett gyorsított eljárás lehetőségeit, emellett azt is ellenőrzik, fennáll-e a természetkárosítás büntette.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 24. kedd
Mátyás
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom