5 °C Budapest

Botrány: Csökken a Mars és a Snickers mérete!

2009. június 3. 10:35

Nincs mese, a válság tényleg mindenkit elér. A legfrissebb hírek szerint 7 százalékkal csökken a Mars és a Snickers csokik mérete -igaz, egyelőre csak Nagy-Britanniában.

A baj nem is a csokoládé szeletek zsugorodásával van, hanem azzal, hogy közben áruk a régi marad.

A csokoládék gyártója, a Mars Incorporated korábban azzal védekezett, hogy ő csupán az elhízással és súlyproblémákkal küzdő fogyasztók érdekeit tartja szem előtt. Igaz, a változás ebből a szempontból egyáltalán nem mondható szignifikánsnak: a kisebb Mars-szelet mindössze 19-cel kevesebb kalóriát tartalmaz a korábbi változatnál, a Snickers kalóriatartalma pedig csak 23-mal csökkent.

A botrány kirobbanása után a gyártó cég is elismerte: jelentős visszaesés tapasztalható az eladásokban, ezért volt szükség a drasztikus lépésre. Mint elmondták, ez volt az egyetlen járható útja annak, hogy ne növeljék a fogyasztói árakat. Mint arról korábban már beszámoltunk, a kakó világpiaci árának növekedésével drágul a csokoládé is: Figyelem, áremelkedés: kávé, tea, csoki, sajt

Azt egyelőre több állami hivatal is vizsgálja, hogy a gyártó lépése nem minősül-e a fogyasztók megtévesztésének.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 31. kedd
Árpád
14. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. március 31. 20:02