31 °C Budapest

Ők a válság nagy nyertesei: itt szó sincs elbocsátásokról

2020. május 21. 09:45

A csomagolóipar egyértelmű nyertese a koronavírus-járvány okozta helyzetnek. 

Az élelmiszeripari csomagolóanyag-előállító, illetve az egészségügynek gyártó és védőfelszereléseket készítő cégek szinte kivétel nélkül megnövelt termelésről jelentettek - egyebek mellett ez derül ki a Magyar Műanyagipari Szövetség (MMSZ) friss felmérésének, amelyet a Világgazdaság közölt.

A létszám növelése viszont nem könnyű ezeknél a vállalatoknál, ezért adott esetben diákmunkásokat is igénybe kell venniük a jövőben. 

A műanyagiparban a bezárások és a kényszerszabadságolások aránya alacsony, ahogy az elbocsátásra készülő társaságoké is.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 24. 07:07