Akár a pénzügyeink kezeléséről, akár egy számlakifizetésről van szó, hozzászoktunk a gyorsasághoz, a hatékonysághoz, a kényelemhez és a biztonsághoz.

Okozhat problémákat a minimálbér és a garantált bérminimum januárban életbe lépő emelése a magyar nagyvállalatoknál, de az emelkedő bérköltségek ellenére sem terveznek létszámleépítést, inkább máshogy gazdálkodják ki a pluszköltséget.
November elején állapodott meg a kormány a munkáltatókkal a minimálbér 200 ezer forintra és a garantált bérminimum 260 ezer forintra emeléséről. Az előbbiből kedvezmények nélkül nettó 133 ezer forint marad a munkavállalóknál, az utóbbi pedig, szintén kedvezmények nélkül, nettó 172 900 forintos fizetésnek felel meg. Ezzel kapcsolatban három nagyvállalat nyilatkozott a Világgazdaságnak, hogyan érinti őket a változás, miként tudják majd kigazdálkodni a megnövekedő bérköltséget.
A BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. tájékoztatása szerint folyamatosan figyelemmel kísérik a jogszabályváltozásokat, és eleget tesznek majd az azokban foglaltaknak. „A BKM esetében a tervezett jogszabályváltozások semmilyen formában nem érintik hátrányosan a munkavállalókat, tekintettel arra, hogy a társaság sem létszámleépítést, sem juttatáscsökkentést nem tervez a költségnövekedés ellensúlyozására” – írta válaszában a cég.
A MÁV-Volán csoportnál mintegy 2,6 milliárd forintnyi bérköltség-növekedést okoz a bérminimumok emelkedése - a minimálbér emelése kevesebb mint 1, a garantált bérminimum emelése 13 százalékát érinti a munkavállalóknak. Még azt közölték: a járványügyi helyzetben is megtartotta teljes munkavállalói létszámát, ezzel is bizonyítva, hogy biztonságos munkahelyet nyújt munkavállalóinak.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) részletekről egyelőre nem tudott beszámolni. „Folyamatban van az üzleti terv, valamint a fővárosi költségvetés készítése, és még tartanak az egyeztetések a Fővárosi Önkormányzattal. Csak ezek lezárása után tudunk konkrét információkat adni a béremelésről” – tájékoztatott a BKK.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
- Meghökkentő módon zöldítenék Budapestet, 50 millió forint jut rá
- Az olasz elnökkel tárgyalt Novák Katalin
- A nap meglepetése az angol futballban: Jorginho közel az Arsenalhoz
- A Bayern München és a manchesteri kapcsolatok
- Orosz külügyminiszter: egyáltalán nem Ukrajnáról van szó
- Minden vagyonnyilatkozat célba ért
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


