A kutatók közösségi bejegyzésekből is azonosítottak albínó siklókat – egy fotó akár tudományos felfedezést is érhet.
Óriási kár érheti a legendás Rómeó Vérzik zenekart. A rockzenészek ugyanis 25 éves jubileumi őszi turnéjukra készültek, 19 magyarországi helyszínen léptek volna közönség elé, de a szeptember elsejétől életbe léptetett határzár miatt mindegyik buli bizonytalanná vált. Hatalmas pénzt bukhatnak.
- mondta el Kovács Koppány, a Rómeó Vérzik frontembere a Blikknek. A zenekar így negyedszázados pályafutásának legsúlyosabb anyagi válságát éli. A frontember elmondása szerint nagyon szerettek volna találkozni rajongóikkal, de most azt érzi, kivéreztetik a zenekart.
Bezárt az ország
Mint ismeretes augusztus 28-án jelentette be Gulyás Gergely, hogy Magyarország újra lezárja határait. Ez azt jelenti, hogy külföldiek csak speciális esetekben jöhetnek Magyarországra, magyarok pedig csak úgy, ha kötelező karanténba vonulnak itthon, vagy rendelkeznek negatív koronavírusteszttel, esetleg az elmúlt 6 hónapban már túlestek a betegségen.
Friss hír azonban, ami a cikkünk első részében bemutatott zenekart is érinti, hogy a szeptember negyediki kormányülésen döntés született arról, hogy a magyarországi sportrendezvényekre történő beutazás szigorú feltételeit kiterjesztik a kulturális rendezvényekre is. A nézőkkel kapcsolatban azt írták: Magyarországon megrendezendő nemzetközi sportesemény, valamint kulturális rendezvény nézője csak akkor léphet be az országba, ha rendelkezik negatív PCR-teszteredménnyel, van a rendezvényre jegye, és aláveti magát egészségügyi vizsgálatnak. Köteles továbbá a belépést követő 72 órán belül elhagyni az országot.
Nehéz helyzetben a popszakma
Július 30-án úgy döntött a kormány, hogy 500 főnél nagyobb rendezvényekre továbbra is marad a tiltás. Ez pedig azt jelentette a magyar zenészek számára, hogy nagykoncertjeikről, fesztiváljaikról lemondhattak. Ennek okán kaptak alternatívaként segítséget a muzsikusok, melynek keretében úgynevezett garázskoncerteket tarthatnak. Igazából mindenki, aki játszott volna idén fesztiválon.
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








