Kitálalt a magyar videós: ennyi pénzt lehet keresni YouTube-ozással

2020. január 15. 16:30

Nem a reklámok a magyar youtuberek legnagyobb bevételi forrásai - többek között erről is beszélt az egyik videós. Draskovics Andris azt is elárulta, hogy hozzávetőleg mennyit fizet a Goggle a videómegosztón futó reklámok után az egyes felhasználóknak. Kiderült, hogy a legjobban a pénzügyi és az ingatlanos videókkal lehet keresni. Havi egymillió megtekintés után pedig 100 ezer és 300 ezer forint közötti bevétellel lehet számolni.

Bővebb videóban mesélt arról az egyik hazai YouTube videós, hogy mennyi pénzt lehet keresni a tartalomgyártással: Draskovics Andris első körben felvázolta, hogy a videózásból származó bevételeket négy különféle lábra kell osztani. Az első - ez itthon annyira nem fut - az az a pénz, amit maga a Google fizet ki: a vállalat a reklámok után fizet, amelyek a videó előtt, közben, vagy után mennek. A számot lehetetlen belőni, minden videósnál más az összeg, nagyban függ attól, hogy milyen tematikában készül az anyag. Draskovics Andris szerint kb. 10-12 kategóriát különböztetnek meg a nagyvállalatnál, amik alapján eladják a videós reklámokat a hirdetőknek.

A legjobb CPM-eket (ez a mérőszáma annak, hogy 1000 megtekintés után mennyit fizetnek a reklámokért) a pénzügyi, illetve az ingatlan tematikájú videókkal lehet elérni, így ezek a legjövedelmezőbbek a YouTube-on.

Magyarországon nagyjából (...) 500 és 1500, de maximum 2000 forint körül van az az összeg, amit 1000 megtekintésenként tud keresni az ember

- mondta a videós. Ám ez a szám is csalóka, hiszen pénzt csak a bevételt hozó megtekintések után kapnak a youtuberek, tehát, ha sok néző mondjuk hamar elkapcsolja a reklámokat, vagy blokkolja őket, akkor elég nehezen jön össze a nagy pénz. Draskovics Andris szerint nagyjából úgy lehet számolni Magyarországon, hogy havi egymillió megtekintéssel - ami azért itthon elég izmos szám - nagyjából 100 és 300 ezer forintot lehet a reklámok után keresni.

Tehát itthon nem ez a fő bevételi forrása a tartalomkészítőknek, hanem a második láb, a szponzorált tartalom, amiből itthon Draskovics szerint elég sok fut - van olyan csatorna, amelyen minden videóban megjelenik egy-egy szponzor. A harmadik bevételi forrás a közösségi finanszírozás, amelyekkel a nézők közvetlenül tudják pénzzel támogatni a tartalomgyártókat. A negyedik bevételt hozó láb pedig a különféle termékek, szolgáltatások értékesítése, reklámozása.

Összességében Draskovics Andris szerint meg lehet élni a videózásból is, de nagyon nehéz: nem is csak a fentiek miatt, hanem mert a YouTube-ozásnál nincs bizonytalanabb vállalkozási forma. Ugyanakkor neki az egyetem mellett nagyon jó bevételi forrást jelent a csatornája.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Külföldön milliárdos pénzek repkednek

Persze a külföldi videósok igencsak komoly összegeket kaszálnak: például hatalmas biznisz a YouTubeon videojátékos csatornát indítani, mivel a célközönség hatalmas és egyre nő. A világ legjobban kereső 10 YouTubere közül 5-en foglalkoznak videojátékokkal. Természetesen azok a legnépszerűbbek, akik maguk is a legpopulárisabb játékokkal foglalkoznak, amelyeknek világszerte több milliós rajongótábora van, mint a Minecraft vagy a Grand Theft Auto (GTA).

A Forbes listája szerint Preston, avagy igazi nevén Preston Arsement 14 millió dollárt (majdnem 4,2 milliárd forintot) keres a csatornájával, PewDiePie, vagyis Felix Kjellberg 13 milliót (3,9 milliárd forintot). A Markiplier és DanTDM csatorna tulajdonosai 13 és 12 millió dollárt (3,9 - 3,85 milliárd forintot) zsebelnek be évente. Még a listán ötödik helyet elfoglaló VanossGaming csatorna tulajdonosa, Evan Fong is 10 millió felett keres: 11 és fél millió dolláros (3,4 milliárd forintos) bevétele van a "videojátékozásból".

NEKED AJÁNLJUK
Ilyen modellben még soha nem szerveztek ekkora rendezvényt (x)

Rekord gyorsasággal fogytak el a jegyek arra 400 fősre tervezett, fiataloknak szóló kapcsolatépítő és önfejlesztő rendezvényre, amelynél a szervezők a közösségi finanszírozás modelljével toboroztak.

Zsongtak és tolongtak a vevők a magyar Kickstarteren: rengetegen csaptak le erre az egyedülálló termékre

Az első hazai közösségi piactéren sikeresen célba ért egy mézes kampány, amelyben a vásárlás mellett egy hartai termelő kaptárait is örökbe lehetett fogadni.

Újraindul a STRT Holding inkubációs programja, a Launchpad

Az STRT Holding közleménye szerint 8+30 millió forint befektetés és tapasztalt mentorgárda várja a jelentkezőket.

Egykor kubai textilmunkásoktól volt hangos, most közösségi finanszírozásból újul meg a patinás budapesti gyárépület (x)

A hiánypótló naturális, és letisztult berendezési trendeket kedvelő fotós közösség számára a Nordix már nem ismeretlen.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. március 29. péntek
Auguszta
13. hét
Március 29.
Nagypéntek
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
GEN Z Fest 2024
Gyere el akár INGYEN a Z generáció tavaszi eseményére!
Retail Day 2024
Merre tovább, magyar kiskereskedelem?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum Retail Day 2024
Magyarország legfontosabb kiskereskedelmi rendezvénye - Inspiráló előadók, izgalmas előadások, gyakorlati tudás.
Most nem