Hogyan fog kinézni a jövő munkahelye és hogyan tudunk alkalmazkodni hozzá? Kotsis Ádám, a Boston Consulting Group partnere kísérelt meg választ adni erre a kérdésre.
Naponta jelennek meg azzal foglalkozó cikkek, tanulmányok, hogy milyen kell legyen a jövő embere, hogyan alkalmazkodjon a folyamatos digitalizációhoz, az ezzel járó változásokhoz. Ez a változó világ mindenki számára kihívásokkal teli, csak éppen más kihívásokkal szembesül egy fiatal, és megint másokkal egy idősebb ember. A jövőben még fontosabb lesz a hatékonyság növelése, ezt pedig mérésekkel alátámasztott döntéshozatallal lehet elérni.
Az egész emberiséget érintő korszakhatárhoz értünk, egyre fontosabb szerepet kap a robotizálás, valamint felértékelődik az alkalmazkodás és a tanulási képesség. A versenyképesség kulcsa a mérésekkel alátámasztott döntéshozatal lesz, ezen felül pedig több szempontot is érdemes figyelembe venni. A munkafolyamatok mérésével foglalkozó MOTIMENT Kft. bemutat 7+1 tippet, melyek segítenek abban, hogy a jövő (szak)emberei lehessünk.
1. A jövőben is sikeres cégeknél a HR szorosan együtt dolgozik az adott szakmai terület vezetőjével, hogy a jelöltről már a kiválasztásnál kiderüljön, mennyire fér bele a meglévő csapatba. A vezető tudja a legjobban, milyen feladatra keres embert, ismeri a már működő közösséget, így rálátása van arra, hogy beleillik-e a csapatba a jelentkező vagy sem.
2. Érdemes a kollégákkal együtt haladni a digitalizálható elemek feltárásában, a robotika bevezetésében és közösen megérteni, elfogadni, hogy ami programmal jobban megoldható, ahhoz nem kell emberi erőforrás. Bármilyen új vállalati bevezetésnél nagyon fontos a munkatársak tájékoztatása, valamint a bevezetett rendszer céljának és értelmének megbeszélése. A digitalizáció támogatást nyújt a munkatársaknak és folyamatoknak, a jövő munkavállalója már csak azokat a folyamatokat végzi majd el, amelyek izgalmasak számára, a rutinfeladatokat a technikára, a robotokra bízhatja.
3. Fontos, hogy egy vállalat ismerje a pontos munkafolyamatait. A technológia fejlődik, de az ember ember marad. Döntéseket számok alapján tudunk hozni, de tudnunk kell a humán faktorról, hogy a kollégák mit adnak hozzá a teljesítményhez. Tömeges mérésekből tudható meg a legpontosabban, hogy milyen ütemben dolgozik a csapat, és ahhoz képest az új munkatárs hogyan illeszkedik a folyamatba.
4. Nagyon fontosak a vezetők rendszeres visszajelzései. A folyamatmérés nem csak arra jó, hogy segítsen a vezetőknek megmutatni a lehetőségeket a kompetenciák és folyamatok kapcsolatának megértésével, hanem arra is, hogy visszacsatoljanak, azaz dicsérjenek általa.
5. A munkavállalók arra törekedjenek, hogy megtanuljanak komplex informatikai struktúrákban gondolkodni. Jelenleg nagy a szakadék a folyamatok értése és azoknak az IT-nyelvre való lefordítása között, nagyon ritka, hogy valaki mindkettőnek meg tudjon felelni. Ezen is segíthet a munkavállalói kompetenciák megfelelő mérése, nem elég például a papíron dokumentált angol nyelvtudás, hanem azt is tudni kell, a munkavállaló mire tudja azt ténylegesen használni? Például tud-e telefonon is angolul beszélni vagy csak személyes találkozás során?
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 millió forintot, 25 éves futamidőre, már 8,1 százalékos THM-el, és havi 151 979 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 8,52% a THM; a K&H Banknál 8,57%; a Raiffeisen Banknál 8,72%, az Erste Banknál 9,02%; míg az OTP Banknál 9,3%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
6. A megfelelő vezetői szemlélet elengedhetetlen: helikopter nézet (felülről), valamint a taktikai szint ismerete (legalul). A vezető részéről hajlandóság szükséges a tudások átadására ahhoz, hogy jobban működő legyen a szervezet, s ezzel együtt az ő külső és belső megítélése is pozitívvá váljon.
7. A tervezés képességét a döntéshozóknak és a dolgozóknak is el kell sajátítaniuk. Ehhez nyújt támogatást a folyamatmérés, ami arra a legalkalmasabb, hogy objektív adatok alapján tudjon dönteni a vezető a további lépésekről és célkitűzésekről.
+ 1 TIPP: Az idősebbeknek a rutinja az értékes, a fiatalabbaknak az agilitása. Minden korosztály rengeteget tud egymástól tanulni, de teljesen más kezelést igényelnek. Éppen ezért ne versenyeztessük őket!

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Tudatos döntések és kiszámíthatóság (x)
A dm döntési folyamataiban kiemelten fontos szerepe van a fenntarthatóságnak.
-
Hogyan támogatja az innováció a fenntarthatóságot? (x)
A jövő társadalma akkor lesz fenntartható, ha a tudásba fektet
-
Évek óta licitálnak egymásra a spórolásban az árharcos multi kiskereskedelmi láncok (x)
Több 10 milliárdot fordítanak havonta az árak letörésére és évente a bérek emelésére
- Elhunyt a legendás győri professzor
- Hegyi-Karabah: „a béke nem összekeverendő a tűzszünettel”
- Esztergomi részletek: "egy flexszel vágta el a gázpalackot, 8-10 métert repültek az emberek"
- Brüsszelhez fordul Sepsiszentgyörgy medveügyben
- Indokolatlan lenne a szigorítás a jogosítványoknál a szakjogász szerint
- Már látható a World Press a Nemzeti Múzeumban
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


