20 °C Budapest

Munkaerő nélkül maradhatnak a malomipari vállalkozások

2016. november 28. 10:03

A hazai molnárszakma elöregedőben van és egyelőre az utánpótlás sem biztosított - írja a Magyar Idők.

Félő, hogy néhány éven belül munkaerő nélkül maradnak a malomipari vállalkozások, hiszen évek óta nincs molnárképzés, a szakmát ismerők ugyanakkor egyre idősebbek, legtöbbjükre nyugdíjazás vár a következő években. Bár a Földművelésügyi Minisztérium tájékoztatása szerint van olyan iskola, ahol teljesülnek a molnárképzés feltételei, de az elmúlt években jelentkezők hiányában egyetlen osztályt sem tudtak elindítani.

Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Gabonafeldolgozók, Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségének elnöke szerint a szakemberképzés hiánya valós problémát jelent, éppen ezért szakmai összefogást sürget.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 7. vasárnap
Róbert
23. hét
Június 7.
Pedagógusnap
Június 7.
Az építők napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. június 6. 19:17