12 °C Budapest

Gasztro-újdonság a Balatonnál: mutatjuk, mennyibe fog kerülni!

Pénzcentrum
2015. október 13. 09:00

BalatonBor márkanéven új, meghatározott minőségű olaszrizling érkezik a magyar boltokba jövő tavasszal - írja a Népszabadság.

A balatoni borászokat és vendéglátósokat tömörítő Balatoni Kör által létrehozott BalatonBor márkanéven futó olaszrizling jövő tavasztól lesz kapható a boltokban.

Első körben kizárólag a környék legelterjedtebb fehérszőlőfajtából, az olaszrizlingből készülhet a BalatonBor, még azt is megszabják, hogy a tőkék terhelése maximum 2 kilogramm lehet, a nedű alkoholtartalma pedig 11,5-12,5 százalék között lehet, s érlelésére minimum négy hónapot kell fordítani

 - mondta a lapnak Kardos Gábor, a Balatoni Kör ügyvivője.

Magyarországon újdonságnak számító marketingstratégia, hogy az új "védjegy" termelői összefogásra épül, és inkább a régiómarketingre helyezi a hangsúlyt. Ennek oka, hogy a hazai gasztro- és bormarketing a kör tagjai szerint inkább hátrányt jelent, mint valós támogatást.

A BalatonBor nagykereskedelmi ára palackonként nettó 600 forint, míg a kiskereskedelmi ár bruttó 1450 forint lesz.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 14. szombat
Bálint, Valentin
7. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?