Nemcsak a nappalok, hanem az éjszakák is egyre forróbbak lesznek, országos tisztifőorvos emiatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el.
Várhatóan áprilistól, a biciklis szezon elejétől léphet életbe a harmadik, úgynevezett szürke rendszámok intézménye, melyet a vontatóhorogra szerelt biciklitárolókon alkalmazhatnak majd az autósok rendszámuk láthatósága miatt - közölte a szabályozást kezdeményező kormánybiztos. Révész Máriusz szerint a táblát 5500 forintért lehet majd kiváltani.
Sok autósnak problémát okozott, hogyha a vontatóhorogra helyezhető kerékpárszállítót felszerelte, akkor nem volt látható a rendszáma, amiért a rendőr büntethetett is. Ezért a kormány törvényt alkotott, hogy a kerékpártárolóra lehessen harmadik rendszámot kiváltani, ahogy az több uniós országban is megtörtént már - mondta az InfoRádiónak a szabályozásért felelős kormánybiztos.
Révész Máriusz kifejtette: a részleteket még kormányrendeletben tisztázni kell, de várhatóan áprilistól lehet igényelni a harmadik rendszámot. Ennek ugyanazokat a karaktereket kell tartalmaznia, mint a gépkocsi rendszámának, a mérete is megegyezik majd, de a megkülönböztetés és a visszaélések elkerülése érdekében az alapszíne szürke lesz. A kiváltás nagyjából 5500 forintba kerül majd.
Brutális teszt: így változik az autód kemencévé fél óra alatt a kánikulában, csak így lehet kivédeni
A nyári hőségben parkoló autók utastere percek alatt veszélyesen felmelegedhet, az ADAC mérései szerint pedig akár a 60 fokot is megközelítheti a belső hőmérséklet.







