Szeles, változékony idővel zárul a hétvége, többfelé esővel, záporokkal, sőt a hegyekben még hóval is
Súlyos viharok várhatók országszerte, a HungaroMet szombatra akár piros riasztást is kilátásba helyezett.
Pénteken késő délutántól az ország nyugati és északi felében megnő a zivatarok kialakulásának esélye. Az erősebb zivatarokat 60-80 km/h-s széllökések, kisebb jégeső és helyenként 15-25 mm csapadék kísérheti. A zivatartevékenység az éjszakai és hajnali órákban is folytatódhat ezeken a területeken.
Szombaton országszerte intenzív zivatarokra kell számítani. A nap első felében főként a Dunántúl nyugati és északnyugati részét érinthetik a viharok, ahol 60-70 km/h-s széllökések, kisebb jégeső és jelentős, 20-30 mm-es, helyenként akár 30 mm feletti csapadék is előfordulhat.

A délutáni, késő délutáni óráktól az ország nagy részén - az északnyugati területek kivételével - heves zivatarok alakulhatnak ki. Ezeket erősen viharos, 90-100 km/h-s, akár 110 km/h feletti széllökések, 2-4 cm-es, esetenként még nagyobb jégeső és 30 mm feletti felhőszakadás kísérheti.
Az esti órákban a zivatarcellák összeszerveződhetnek, és a viharok a késő esti, éjszakai órákban is kitarthatnak. A meteorológiai szolgálat közleménye szerint szombaton az időjárási helyzettől függően akár a legmagasabb, piros fokozatú riasztás kiadása is indokolt lehet.
-
Ott a nyomás a cégvezetőkön: lépni az AI-ban, vagy még kivárni?
Töltsd ki a kérdőívünket, csak 5 perc.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







