4 °C Budapest
Komoly bajban az utazási irodák a bankleállás miatt: mi lesz a külföldön lévő magyar utasokkal?

Komoly bajban az utazási irodák a bankleállás miatt: mi lesz a külföldön lévő magyar utasokkal?

2023. október 6. 10:20

Az MBH Bank informatikai átállása után továbbra sem zavartalan az ügyintézés, ez több céges ügyfélnek, például egy magyar utazási irodának komoly gondot okoz.

Az MBH Bank informatikai átállása után akadoztak a pénzintézet szolgáltatásai, ami komoly gondot okozott sok egyéni és vállalati ügyfélnek, például az Éld Át Utazási Irodának is, amely sportturizmussal foglalkozik. Az Index beszámolója szerint cég gyakorlatilag működésképtelenné vált, mivel a kedd délre ígért fejlesztések nem értek véget a Banknál. Szerdán a cégvezető arról számolt be, hogy két napja elérhetetlen a számlájuk, nem tudnak utalni, de ugyanígy utalásokat fogadni sem, nem tudják használni a bankkártyájukat.

A beszámoló szerint azóta sem állt helyre a szolgáltatás, sőt, teljesen elérhetetlen az online banki felület. Cégük működését napok óta magánszemélyként a saját számláikról finanszírozzák.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 9. kedd
Natália
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?