4 °C Budapest
Image of big airplane on the airfield over the beautiful sky

Durván kiakadt a Főváros a Ryanair-re: beleálltak az utasok sarcolása miatt kiszabott bírságba

2023. június 2. 21:04

Nem fogadják el a Fővárosi Törvényszék megsemmisítő határozatát a Ryanair fapados légitársaság különadóját érintő bírság ügyében, és kérni fogják az ügy fölülvizsgálatát – derül ki a Budapest Főváros Kormányhivatalának pénteki közleményből.

A légitársaság csütörtökön közleményben üdvözölte, hogy a bíróság megsemmisítette a légitársaságra tavaly augusztusban kiszabott 736 ezer eurós bírságot. A 300 millió forintos büntetést a fogyasztóvédelmi hatóság szabta ki, miután a Ryanair deklarálta, hogy a 2022 júliusától utasonként 10 eurós különadót az utasokra terheli.

A Ryanair tisztességtelenül járt el, amikor az utasaira terhelte az extraprofit-különadót, ezért a rászabott 300 milliós bírságot továbbra is jogosnak tartjuk
– írta a kormányhivatal a közleményében.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 6. péntek
Dorottya, Dóra
6. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?