1 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2017.08.11)

2017. augusztus 11. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most pénteken (2017.08.11).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most pénteken (2017.08.11).

36 órás előrejelzés

Pénteken nyugat felől egy lassan mozgó hidegfront éri el térségünket, ezért a Dunántúlon délutántól a megnövekvő felhőzetből egyre többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok, ugyanakkor heves zivatarok is lehetnek felhőszakadás, jégeső és viharos szél kíséretében. A Dunától keletre még szinte zavartalan lesz a napsütés. Élénk, erős lesz a délkeleti szél, mely nyugaton nyugatira, délnyugatira fordul. A csúcshőmérséklet az Alpokalján 29 és 32, máshol még 33 és 38 fok között alakul.

Szombat reggel változóan felhős lesz az ég. Főként délnyugaton és az Északi-középhegység térségében fordulhat elő záporeső. A középső és nyugati tájakon élénk, erős lesz az északnyugati szél, a Bakonyban egy-egy viharos lökés is lehet. Hajnalra 15 és 23 fok közé hűl a levegő, keleten lesz enyhébb a reggel. Napközben hosszabb-rövidebb napos időszakok mellett többször erősen megnövekszik a felhőzet. Eleinte nyugaton, délnyugaton fordulhat elő eső, zápor, majd a délután második felétől délen és az Alföldön kell egyre többfelé záporok, zivatarok kialakulására számítani. Az északnyugati szelet a középső és nyugati országrészben erős, a Bakonyban és a Balatonnál viharos lökések kísérhetik. Délutánra hazánk nagy részén 22 és 29, keleten még 30 és 33 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Pénteken főként a Dunántúlon alakulhatnak ki többfelé záporok, zivatarok, így ezeken a tájakon vizes, csúszós útszakaszokkal, helyenként hirtelen lecsökkenő látástávolsággal találkozhatunk, illetve viharos széllökések csökkenthetik a járművek menetstabilitását. Zivataroktól függetlenül is többfelé élénk, a középső tájakon és a Dunántúl nagy részén erős lesz a délkeleti szél. Az ország nagy részén még sok lesz a napsütés, így vezetés közben érdemes lesz napszemüveget viselni. Gyermekeinket, házi kedvenceinket ne hagyjuk a tűző napon álló zárt járművekben! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Pénteken is kitart még a kánikula, emiatt sokaknál jelentkezhet fejfájás, migrén, tompaság, dekoncentráltság, ingerlékenység. A nagy meleg különösen megterhelő lesz az idősek és a szívbetegek számára. Vérnyomás-ingadozás, keringési panaszok, rosszullét is felléphet. Estefelé a nyugati tájakat hidegfront közelíti meg, így ott már görcsös panaszok is előfordulhatnak. A fokozódó fülledtség miatt pedig légzési nehézségek jelentkezhetnek, zivatarok környezetében romolhat az asztmások állapota. Nagyon erős lesz az UV-sugárzás, ezért 11 és 15 óra között kerüljük a direkt napfényt, óvjuk bőrünket, viseljünk napszemüveget és szalmakalapot! Fogyasszunk legalább napi 3-4 liter alkohol-, cukor- és koffeinmentes folyadékot, valamint könnyű ételeket!

JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 1. vasárnap
Ignác
5. hét
Február 1.
A civilek napja
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 1. 16:05