Időjárás: mire számíthatunk ma? (2016.11.06)

2016. november 6. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most vasárnap (2016.11.06).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most vasárnap (2016.11.06).

36 órás előrejelzés

Vasárnapra virradóra sokfelé, reggel főként északon és keleten várható eső, zápor, majd napközben délen helyenként a felhőzet is felszakadozhat, máshol nyugat, délnyugat felől ismétlődő esőre, záporokra lehet számítani. Késő délután nyugat felől kiterjedt csapadékzóna érkezik intenzív záporokkal, sőt elsősorban a Dunántúlon zivatarok is lehetnek. A déli-délnyugati, estétől a Dunántúlon az északnyugatira forduló szelet sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérhetik. A legalacsonyabb hőmérséklet az Északi-középhegység térségében 4-6, máshol 7 és 13 fok között alakul, napközben pedig északnyugaton 10-12, máshol 13-20 fokra készülhetünk.

Hétfőre virradóra még sokfelé, reggel már csak egészen keleten alakulhat ki eső, zápor, miközben nyugat felől többfelé a felhőzet is felszakadozik. A Dunántúl északkeleti részén az északnyugati, a Dunától keletre a nyugati-délnyugati szél lesz élénk, helyenként erős. Reggelre a Tisza vonalától nyugatra 2 és 8, a Tiszántúlon 9 és 12 fok közé csökken a hőmérséklet.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Vasárnap sokfelé kell számítani ismétlődő esőre, záporra, estefelé helyenként zivatarra is, így vizesek, csúszósak lesznek az utak, az intenzívebb csapadékgócokban pedig a látástávolság is hirtelen lecsökkenhet. Sokfelé erős, olykor viharos lökések kísérhetik az déli-délnyugati, estétől a Dunántúlon az északnyugatira forduló szelet, emiatt jelentősen csökkenhet a menetstabilitás. A fronthatás miatt figyelmetlenebbek lehetünk az utakon, vezessünk körültekintően, tartsunk nagyobb követési távolságot! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Vasárnap országszerte kettősfronti hatás érvényesül, a humánmeteorológiai helyzet az egészséges szervezetet is megviselheti. Sokaknál fejfájás, kialvatlanság jelentkezhet, mindehhez ingerültség, nyugtalanság társulhat, amit az élénk, erős szél is fokozhat. Ingadozhat a vérnyomás, különösen a szívbetegekre vár megterhelő nap. A borongós, csapadékos időben lehangoltabbak, kedvtelenebbek lehetünk. Bár enyhül az idő, továbbra is ajánlott a réteges öltözet, ne hagyjuk otthon az esernyőket, esőkabátokat sem!

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 13. péntek
Ella, Linda
7. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?