A Magyar Közút fokozott óvatosságot kér az autósoktól az elkövetkező napokban.
Idén is megjelent a világ legveszélyesebb városainak rangsora. A toplistát a százezer lakosra jutó emberölések száma alapján határozták meg, ami szerint az ötven legerőszakosabb város közül 41 Latin-Amerikában található. De vajon melyik város nyerte el a nem éppen megtisztelő "világ legveszélyesebb városa" címet?
Idén januárban jelent meg a világ legerőszakosabb városainak friss rangosa, amit egy mexikói civil szervezet állított össze. A legfrissebb rangsorban a nem éppen előkelő első helyet Caracas, Venezuela fővárosa szerezte meg. Itt ugyanis 100 ezer lakosra 119,87 emberölés jut. Ezzel idén sikerült leköröznie a négy évig "listavezető" San Pedro Sula-t, ami Honduras egyik nagyobb városa.
A listán szereplő ötven legerőszakosabb város közül 41 Latin-Amerikában található, ezen belül is 21 Brazíliában. Az erőszakosság, és az emberölések magas száma ezekben az országokban leginkább a kábítószer-kereskedelemnek, a bandaháborúknak, a politikai instabilitásnak, és széleskörű szegénységnek tudható be.
A rangsorolásnál a legalább 300 ezer fős lakosságú városokat vizsgálták, és nem számították bele a harci övezetekben történt haláleseteket, illetve azokat a városokat, ahonnan nincsenek elérhető információk. Ezek alapján mutatjuk, melyek a legveszélyesebb városok világon.
10. Cali, Kolumbia (64,27 emberölés 100 ezer lakosra)

9. Fokváros, Dél-Afrika (65,53 emberölés 100 ezer lakosra)

8. Palmira, Kolumbia (70,88 emberölés 100 ezer lakosra)

7. Valencia, Venezuela (72,31 emberölés 100 ezer lakosra)

6. Distrito Central, Honduras (73,51 emberölés 100 ezer lakosra)

5. Maturin, Venezuela (86,45 emberölés 100 ezer lakosra)

4. Acapulco, Mexikó (104,73 emberölés 100 ezer lakosra)

3. San Salvador, El Salvador (108,54 emberölés 100 ezer lakosra)

2. San Pedro Sula, Honduras (111,03 emberölés 100 ezer lakosra)

1. Caracas, Venezuela (119,87 emberölés 100 ezer lakosra)


Itt a bejelentés, ikonikus balatoni hely zár be: nincs sok idő meglátogatni, ekkor húzzák le a rolót
Január elején várhatóan két hónapra bezárják a Balaton egyik legnépszerűbb turistalátványosságát, a balatonboglári gömbkilátót.
A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Új trendek a csapatépítésben, egyre messzebb utaznak a cégek
A rendezvénypiac aktuális helyzetéről Vígh-Guttmann Barbarát, az Adventor Hotel Kft. értékesítési vezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


