Az augusztus végi, átlagos hőmérsékletű napok után a jövő hét közepétől ismét komoly hőhullám éri el az országot, pénteken a csúcshőmérséklet a 38 fokot is...
Vastag mínuszokkal köszönt be a november, ráadásul párás ködös idő lesz a hét nagy részében. Nem árt előkeresni a télikabátokat a szekrényből, ugyanis a hőmérséklet bőven nulla fok alatt alkulhat. Vajon számíthatunk hóesésre is?
Hétfőn az ország nagyobb részén kisüt a nap, de elsősorban az Alföldön helyenként tartósan, néhol akár egész nap is ködös maradhat az idő. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul, a magasabban fekvő területeken enyhébb, a fagyzugos részeken hidegebb lesz a hajnal. A legmagasabb hőmérséklet 7-13 fok között várható, a tartósabban ködös részeken lesz hidegebb.
A távolabbi kilátásokért kattints a Pénzcentrum időjárás aloldalára!
Kedden is főleg az Alföldön tartósan ködös, kisebb körzetekben borult, párás lehet az idő. Néhol kisebb ködszitálás is lehet. A Dunántúlon és az Északi-középhegység környékén viszont több-kevesebb napsütés is várható. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet. A maximumhőmérséklet a naposabb részeken 12-15, a párás helyeken viszont csak 6-11 fok között alakul.
Szerdán is helyenként előfordulhat ködszitálás. Elsősorban Nyugat-, és Északkelet-Magyarországon lehetnek naposabb körzetek. A minimumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 2 fok között valószínű. A tartósan borult vagy párás, ködös helyeken napközben 6-10, másutt 11-15 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökre virradóra is csak lassan oszlik fel a köd, helyenként tartósabban megmarad, emiatt derült és borult, párás területek egyaránt lehetnek majd. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet a tartósan párás helyeken 5-8, másutt 9-11 fok között alakul.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Pénteken már az országban sokfelé marad borult, párás, néhol tartósan ködös idő. Csak kisebb körzetekben (elsősorban a középhegységek magasabb részein) lehet napsütés. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között valószínű. Napközben általában 5 fok körül alakulnak a maximumok, de ahol hosszabb időre kisüt a nap, akár 10-13 fok is lehet.
Szombaton az északkeleti megyékben akár több órára is kisüthet a nap. Másutt jellemzően erősen felhős vagy borult, több helyen tartósan párás marad az idő, és továbbra is várható ködszitálás. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 3 fok lehet. A nappali hőmérséklet a borult helyeken 5 fok körül, a naposabb alföldi és Északi-középhegység környéki helyeken 10-14 fok között alakul.
Vasárnap ismét csak kevés helyen süthet ki a nap. Sokfelé párás marad a levegő, s helyenként tartósan megmarad a köd. Jelentéktelen szitálás továbbra is előfordulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között, a maximumhőmérséklet 5-11 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
-
Sörkülönlegességek és fesztiválhangulat: tizedszer jön a Belvárosi Sörfesztivál (x)
Ha szerinted a nyár legjobb programjai már véget értek, érdemes még egyszer benézned Budapest belvárosába. 2026. szeptember 1. és 6. között tizedik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált.







