Nem akármilyen meglepetéseket tartogat a jövő heti időjárás

MTI
2015. május 17. 18:29

A jövő héten akár 30 Celsius-foknál is melegebb lehet az idő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzésében. A sok napsütés mellett azonban záporok, heves zivatarok is várhatóak.

Hétfőn napközben országszerte derült, napos, száraz idő valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 6 és 13 fok között alakul, de az Alföld egyes részein, valamint az Északi-középhegység völgyeiben ennél hűvösebb is lehet, sőt északkeleten talaj menti fagy sem kizárt. A legmagasabb hőmérséklet 25 fok körül valószínű.

Kattints időjárás aloldalunkra!

Kedden sok napsütés várható, de délutántól dél felől erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és a déli tájakon már zápor, zivatar is kialakulhat. Zivatar környezetében akár viharossá is fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 8-13 fok lehet, de az Északi-középhegység völgyeiben hűvösebb lehet a hajnal. Nappal 27-31-fokig melegszik a levegő.

Szerdán a többórás napsütés mellett több helyen számítani lehet átmeneti viharos széllökésekkel kísért záporok, zivatarok kialakulására is. A minimumhőmérséklet 12 és 18, a maximumhőmérséklet 25 és 31 fok között valószínű.

Csütörtökön a Dunántúlon többnyire erősen felhős lesz az ég, másutt viszont többórás napsütésre van kilátás. A Dunántúlon több helyen valószínű eső, zápor, esetleg zivatar is, míg a Dunától keletre inkább csak elszórtan lehetnek zivatarok. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 18 fok között, a legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon mindössze 15 és 22, ugyanakkor a Dunától keletre 23 és 30 fok között várható.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Pénteken többfelé előfordulhat eső, zápor, akár zivatar is. Zivatarok környezetében átmenetileg erős vagy viharos széllökésekre is számítani lehet. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet. Nappal 16 és 31 fok között alakul a maximumhőmérséklet.

Szombaton is több helyen - nagyobb eséllyel a keleti országrészben - kialakulhat zápor, zivatar. Néhol tartós eső is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 17, a legmagasabb hőmérséklet 20 és 29 fok között alakul. A több-kevesebb napsütés mellett szórványosan vasárnap is lehetnek záporok. A minimumhőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Nappal 22-27 fokig melegszik a levegő.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 12. vasárnap
Gyula
15. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 11. 19:13