2 °C Budapest

Beindulnak az új autók?

Pénzcentrum
2008. március 18. 10:00

Több mint egy éve nem volt ilyen, februárban 3,5 %-kal több új autót értékesítettek Magyarországon, mint az előző év azonos időszakában. Egy hónap alatt 13 548 új személyautó talált gazdára, a növekedésből legjobban az alsó középkategóriás autók vették ki a részüket - tájékoztatta a Világgazdaságot Győző Gábor, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnöke.

A mini- és kisautó kategóriában kicsit csökkent a kereslet, az alsó középkategóriás autókból összesen 5092 darab fogyott, ezen belül a Suzuki SX4 és a Ford Focus lépte át az ezres határt. Ha az év első két hónapját vizsgáljuk, akkor 2007-hez képest 1,2 %-os visszaesés figyelhető meg, ez abból adódik, hogy a várakozáson felüli decembert szolidabb január követte.

2006-ban 187 824 darab, 2007-ben 176 978 darab új személygépkocsi értékesítettek hazánkban. Az elnök úgy véli, hogy idén stabilizálódik a piac és megállhat a kereslet csökkenése. Európában is ez figyelhető meg, a kontinensen 2007-ben 3,8 %-kal bővült a piac, a keleti régióban a növekedés még magasabb, mértéke átlagosan 18 % (Litvániában 39 %)!

Az európai összesített adatokból kiderül, hogy az értékesítés tekintetében továbbra is a Volkswagen vezet 249 ezer darabbal a Ford és az Opel előtt. Egy adott márka forgalomnövekedését a Dacia vezeti 64,3 %-kal a Nissan és a Mini előtt. A márkák közötti verseny tovább folytatódik.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 16. kedd
Etelka, Aletta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?