23 °C Budapest
Kairó, Egyiptom, 2024. április 1: Google-alkalmazások egy Samsung okostelefonon, Gmail, Chrome, Google, Drive, YouTube, Térképek, Galéria, Meet és Google Play alkalmazások, mobiltelefonos alkalmazások indítása, szelektív fókuszálás.

Pillanatok alatt tűnnek el pénzek magyarok bankszámláiról: minden nyom ide vezet

2025. május 12. 12:02

Új, meggyőző Gmail-csalás terjed, ahol a bűnözők a Google-t megszemélyesítve próbálnak adatokat szerezni a felhasználóktól. A Which? fogyasztóvédelmi szervezet figyelmeztetést adott ki a csalásról és tanácsokat fogalmazott meg az online bankolás biztonságával kapcsolatban is - jelentette a New York Post.

A csalók a Google-t megszemélyesítve hamis e-mail címet és támogatási oldalt hoznak létre egy meggyőzőnek tűnő, széles körben terjedő átveréshez. Ez az úgynevezett "spoofing" technika, amikor a csalók valódi e-mail címet és telefonszámot használnak álcaként, megnehezítve a csalás felismerését.

A csaló e-mail látszólag a no-reply@google.com címről érkezik, "biztonsági figyelmeztetés" fejléccel. Az üzenet szerint a Google-t bírósági végzéssel kötelezték, hogy adja ki a felhasználó Google-fiókjának tartalmát. Bár nem egyértelmű, hogy pontosan hová vezet a csalás, valószínűleg kártékony szoftver letöltéséhez vagy személyes és pénzügyi adatok megszerzéséhez használják.

A Which? a következő védekezési módokat javasolja: ellenőrizzük az e-mail fejlécét, vizsgáljuk meg a linkeket, figyeljünk a helyesírási hibákra és a gyanús webcímekre, legyünk gyanakvóak a sürgető vagy megfélemlítő üzenetekkel szemben, és soha ne kattintsunk gyanús e-mailekben található linkekre. 

A Mirror április 20-i beszámolója szerint a figyelmeztetést először Nick Johnson fejlesztő tette közzé, aki szerint "rendkívül kifinomult" adathalász támadás érte, amely hihetetlenül valódinak tűnt. Az üzenet azt állította, hogy bírósági végzést adtak ki, és a Google-fiókja tartalmának másolatát kell előállítani.

A Which? emellett öt dolgot említ, amit soha ne tegyünk online bankolás során: ne használjunk elavult, biztonsági frissítéseket már nem kapó eszközt; csak hivatalos alkalmazásboltból töltsünk le appokat; soha ne adjunk távoli hozzáférést váratlan hívóknak; ne bízzunk a hívóazonosítóban, mivel a csalók képesek hivatalos telefonszámokat utánozni; és soha ne használjuk ugyanazt a PIN-kódot vagy jelszót többször.

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Kutatás: a használt okostelefonok fogyasztói megítélése

Az okostelefon ma már nem luxuscikk, hanem a mindennapi élet elengedhetetlen eszköze. Ugyanakkor egy új telefon megvásárlása jelentős kiadást jelenthet a háztartások számára. Az elmúlt években éppen ezért egyre több szó esik az úgynevezett „refurbished”, azaz felújított, illetve az egyszerűen csak használt telefonok piacáról, amely sokak számára reális alternatívát kínálhat az új készülékekkel szemben.

Figyelembe véve ugyanakkor, hogy az online piactereken rengeteg a megbízhatatlan eladó, illetve sok használt-elektronikai szaküzletben csak alig olcsóbbak a készülékek, mintha újonnan vásárolnánk azokat, felmerül a kérédés: valóban érdemes használt, felújított telefont vásárolni?

Vajon mennyire bíznak meg az emberek ezekben az ún. „refurbished” termékekben? Elterjedt megoldásnak számít ez ma Magyarországon? Milyen előítéletek, tapasztalatok, félelmek vagy pozitív élmények kapcsolódnak ehhez a piaci tendenciához? Hogy mindezt kiderítsük, a Pénzcentrum és a Debreceni Egyetem egy független, átfogó, közös kutatást indít. Az alábbiakban arra kérünk, töltsd ki kérdőívünket!

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 13. péntek
Antal, Anett
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?