Keleti Éva tegnap elment, de a gondolatai velünk maradnak.
Az Éta Aquariidák meteorraj megfigyelése elkezdődött és egészen május 27-ig látható lesz. A csúcs ideje május 4-5-ére esik, amikor akár óránként 50 hullócsillag is megfigyelhető lehet az égen.
A holdciklusból adódóan a maximum idején viszonylag kevés természetes fény lesz, így ideális körülmények között lehetőség nyílik a megfigyelésre. Az Éta Aquariidák a 1P/Halley-üstökösnek köszönhetők, amelynek por és törmelék válik le, és amikor a Föld a részecskékkel találkozik, azok a légkörben hullócsillagokká válnak.
Az Éta Aquariidák megfigyeléséhez érdemes elvonulni a fényszennyezéstől, és türelmesen várni a hajnali órákra, amikor a Vízöntő csillagképből látszódnak legjobban. Emellett április 22-23-án a C/1861 G1 Thatcher-üstököshöz köthető Lyridák is megfigyelhetőek lesznek, bár a telihold zavarhatja az észlelést.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







