1 °C Budapest
Garbage, pollution, Global warming

Magyarországig érnek az olasz szemétmaffia szálai: megdöbbentő, kik vannak benne

2023. február 19. 12:03

Egy somogyi község körzeti megbízottjai buktatták le február elején az olasz szemétszállító maffia sofőrjeit. Az olasz megbízótól ugyanis egy magyar kamionos a Blikk információi szerint vállalta, hogy nagyobb mennyiségű bálázott fog elhelyezni külterületi, romos tanyáján. A magyar sofőr tervei szerint azzal, hogy spórol a benzinen meg az égető díján akár 1000 eurós (387 ezer forint) haszon is összejöhetett volna fuvaronként.

A rendőrök három, Olaszországból érkező kamiont ellenőriztek, amik több mint 70 tonna bálázott vegyes háztartási hulladékkal. A Blikk információi szerint a szemét – ami a szennyes pelenkától kezdve a műanyagik, a romlásnak indult élelmiszeren át mindent tartalmazott – az olaszországi Campania régióból származik.

Olaszországban a szemétszállítás nagy üzlet, az önkormányzatok a maffia fedőcégeit bízzák meg ezzel - vagy vesztegetés, vagy zsarolás által - de az USA olasz bűnözői csoportjai is rátették már a kezüket a legális üzletre – mondta el Orosz István alezredes, rámutatva arra, hogy sokan emlékezhetnek milyen állapotok voltak Nápolyban pár évvel ezelőtt, amikor az önkormányzatok a maffiától független cégeket akartak megbízni a szemétszállítással.

A sofőr, aki a szemétszállítást vállalta egy somogyi községbe, Taszárra akarta vinni a szállítmányt, amit saját ingatlanán akart egy markológép segítségével a földbe temetni. A rendőrök szerencsére a munkálatokat leállították, a szállítóokmányokat pedig lefoglalták. A 46 éves férfi ellen a Kaposvári Rendőrkapitányságon indítottak eljárást. A rakomány visszapakolásáról és visszafordításáról az illetékes megye kormányhivatala gondoskodott, aminek a költségeit a letartóztatott kamionosnak kell kifizetnie.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 4. szerda
Ráhel, Csenge
6. hét
Február 4.
Rákellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?