Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 384,68 forintról 384,55 forintra csökkent 18 órakor.
Miskolc lehet az első vármegyeszékhelyek egyike, ahol a túlárazottság miatt keresleti oldalról immár a stagnálás jeleit mutató ingatlanpiac új sebességbe kapcsol – véli a Duna House helyi szakértője a legfrissebb tranzakciós adatok alapján.
Az ingatlanpiac hónapok óta országos szinten tapasztalt felívelése, egyben túlárazottsága miatt sok ügyletben kényszerültek a tulajdonosok rendkívül nagy alkukra. Az országos átlag – és eddig jellemző – 5-10%-os alkuk helyett nem ritkán 10-25%-kal alacsonyabb áron zárulnak a miskolci ingatlanügyletek.
Ezek a hatások Miskolcon is már jól érzékelhetőek, ezért a Duna House, reagálva a helyi ingatlanpiacot felpörgető trendekre, tovább erősíti helyi jelenlétét: április 9-én új irodát nyitott a városban. Az új iroda egyúttal a vállalat miskolci ingatlanpiac iránti bizalmának a jele.
Az országos átlaghoz képest Miskolc továbbra is a legolcsóbb vármegyeszékhelyek között van. Az idei friss adatok alapján a miskolci lakások átlagos négyzetméterára 396 ezer forint, ami jelentősen elmaradt például Debrecen 811 ezer Ft-os és Pécs 687 ezer Ft-os átlagáraitól. Érdekesség viszont, hogy az újépítésű lakások esetében kisebb a különbség, miután az átlagos négyzetméteráruk Miskolcon is már 900 ezer forint fölé emelkedett
– mondta Szőke Szabolcs, a Duna House új miskolci irodájának vezetője.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








