5 °C Budapest
An aerial view of Hungarian parliament building

Ellepték a rendőrök a Kossuth teret: fegyverrel hadonászott egy férfi a Parlamentnél

2024. augusztus 28. 15:37

Elfogták a Budapesten az V. kerület, Kossuth téren szerda reggel fegyvernek látszó tárggyal fenyegetődző férfit - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK). A rendőrök a bejelentés után perceken belül elfogták és előállították a férfit, ellene felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt eljárás indult, elszámoltatása folyamatban van. A férfinél gáz-riasztó fegyver volt, lövés nem történt, senki sem sérült meg.     Fegyveres férfi őrjöngött a Parlamentnél, rendőrök lepték el a Kossuth teret - adta hírül a Tények. A férfi ámokfutása nem tartott sokáig, az egyenruhások gyorsan elfogták.

A Tények információi szerint egy férfi gázpisztollyal hadonászott és fenyegette a járókelőket a Parlamentnél szerda délelőtt. Az elkövető ordibált és őrjöngött, ámokfutása azonban nem tartott sokáig. A zajra a Parlament fegyveres őrei azonnal kivonultak, valamint rendőrök is érkeztek a helyszínre, akik elfogták a támadót - írták.

A rendőrség közölte, lövés nem történt és senki sem sérült meg, az egyenruhások a férfit perceken belül elfogták, előállították, ellene felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indult eljárás, elszámoltatása folyamatban van.

 

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 23. kedd
Viktória
52. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?