A covid utáni aranykorhoz képest most sokkal nagyobb a használtlakás vásárlásra megítélt hitelek összege.
Meg kell oldani a távhővel fűtő lakásokban lévő radiátorok egyedi szabályozhatóságát - ennek érdekében jogszabálymódosítást tervez a kormány. Annak idején a rezsiemelésből vélhetően azért maradt ki a távfűtés, mert a korszerűtlen rendszerrel rendelkező házakban nem lehetett szabályozni a hőmennyiséget.
A távhőszolgáltatást érintő jogszabályok módosítására készül kormány az atv.hu szerint. A tervezet indoklása szerint bár a Magyarországon a távhővel ellátott lakások száma mintegy 670 ezer, de ebből ugyanakkor 20 százalék, azaz, 134 ezer olyan átfolyós (egycsöves) fűtési rendszerrel rendelkező lakás, ahol az épületen belül az egyes lakásokra jutó távhő nem szabályozható a lakáson belül a lakók egyedi igényei szerint.
Annak érdekében, hogy ezen lakások fűtését egyedileg szabályozhatóvá tegyük és lehetőséget teremtsünk az egyéni energia-megtakarításra, meg kell oldani a radiátorok átfolyó meleg víz mennyiségének a lakók igényei szerinti szabályozhatóságát
- áll a tervezetben. A kormányzati egyeztetéseket még márciusban lezavarnák az ügyben. A portál emlékeztet, hogy a tavaly nyáron bejelentett rezsiemelés a távfűtést nem érintette, vélhetően azért is, mert ahol még nem korszerűsítették a rendszert, ott nincs egyedi mérésre lehetőség.
Mégis, mi folyik a pesti agglomerációban? Rengetegen költöznek éppen ide 2026-ban: tudhatnak valamit
Lapunk 2026-ban is megvizsgálta, hogy a szűkebb értelemben vett agglomeráció települései közül melyeken nőtt kiugróan a lakosságszám
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







