Nem talált vevőre a Béla király úti köztársasági elnöki rezidencia, amelyet az MNV Zrt. tavaly december végén 28,36 milliárd forintos kikiáltási áron hirdetett meg.
2001 és 2017 között a 400 ezer főt is meghaladta a népességfogyás, és a ha nem sikerül megállítani folyamatot 2070-re mindössze 6 millió magyar élhet az országban - olvasható a HVG cikkében.
Hiába tesz meg mindent a kormány, az elmúlt években stagnált a születésszám, pedig a gyermekvállalási kedv növekedett - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal Népességtudományi Intézetének Demográfiai portré 2018 című tanulmánykötetéből.
"Ez azért lehetséges, mert gyorsan csökkent a gyermekvállalási korban lévő nők száma" - jegyzik meg. Mindezek mellett pedig emelkedett a gyermektelenek aránya is.
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. január 15. 19:01

Pénzcentrum | 2026. január 15. 18:02

Agrárszektor | 2026. január 15. 19:29





