Számos lakossági bejelentés érkezett a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósághoz (NFH) a gázszolgáltatási engedélyét elvesztő EMFESZ túl magasnak látszó végszámláinak kapcsán. A korábbi gázszolgáltató ügyvezetője szerint nem kapnak megfelelő óraadatokat az átvevő szolgáltatóktól - írja a Népszabadság.
Péntek óta tömegesen érkeznek panaszok az NFH-hoz az EMFESZ utolsó számláival kapcsolatban - mondta Fülöp Zsuzsanna, a hatóság szóvivője. A rövid fizetési határidejű, jogtalannak érzett követelések a néhány ezer forinttól esetenként százezer forint fölé is kúszhatnak. Van, aki úgy véli, mindkét szolgáltató számlázott ugyanazon fogyasztás után, és van, akitől szerinte egyben követelnek részletekben már kifizetett összeget.
Határozottan kizárja annak lehetőségét, hogy az EMFESZ saját hibájából túlszámlázna - mondta a társaság ügyvezetője, Góczi István. Meglátása szerint viszont meglehet, hogy az átvevő cégek nem a tényleges, hanem becsült óraadatokat juttatnak el számukra, melynek valószerűségét kétségesnek tartják.
Az ügyvezető elmondása szerint az eddig átalánydíjat fizetők most azért kapnak magasabb számlát, mivel a rendkívüli szolgáltatóváltás miatt nekik a tényleges téli fogyasztást ki kell fizetniük. Ennek értelmében logikailag az ügyfél nyári számlájának kellene majd ennyivel alacsonyabbnak lennie, de Góczi szerint ez már az új szolgáltató felelőssége.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







