0 °C Budapest

Óriási gond lehet a hosszú nyári szünet: a szegényebbek járnak rosszul

2018. augusztus 29. 09:30

Különösen a szegényebb családoknak jelenthet nagyobb gondot a hosszú nyári szünet, ugyanis a szülőknek a felügyeletről és az ennivalóról is gondoskodniuk kell, ami nem kevés pénz - írja a HVG.

A lap az Economist cikkére hivatkozva számol be arról, hogy a hosszú nyári szünet különösen megterhelő lehet a családoknak, hiszen a szülőknek ilyenkor a felügyeletről és a ennivalóról is gondoskodniuk kell, ami nem kevés pénz. 

A nyár az év legegyenlőtlenebb időszaka

- fogalmazott egy amerikai civil szervezet, a Nyári Oktatási Szövetség képviselője, Matthew Boulay. "Míg a jómódú szülők nyári táborba, külföldi utazásra küldik a gyermekeiket, addig a szegényebbeknek erre nincs lehetőségük."

És akkor még ott van az étkeztetés megoldása, ami különösen azoknak nagy érvágás, akiknél a gyerekek tanév közben ingyen kapják az ennivalót az iskolában.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 10. péntek
Zsolt
15. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 9. 20:58