4 °C Budapest
A serious young man accountant, financier, analyst, auditor sits in the office at the table. He holds documents and a pen in his hands, checks accounts, finances, types on a laptop.

Óvatos a magyar tőzsde: teljesen felborítja a piacot Trump vámháborúja

MTI
2025. július 14. 18:11

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 466,57 pontos, 0,47 százalékos csökkenéssel, 99 454,88 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 10,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest. Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta, hétfőn mérsékelt forgalomban csökkent a BUX index. Kifejtette, hétfőn a nemzetközi hírek vezérelték a Budapesti Értéktőzsdét is. A hétvégén Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy 30 százalékos vámot vet ki az Európai Unióból érkező árukra, ennek a hatására több európai tőzsdeindex csökkent.

A magyar vezető részvényekkel kapcsolatosan nem érkeztek jelentősebb vállalati hírek. Egyedül az OTP esetében: az Autonomous Research 33 235 forintról 34 178 forintra emelte a bankra vonatkozó célárfolyamát, az ajánlás változatlanul felülteljesítés. Ennek ellenére mérséklődött az OTP árfolyama, mivel a vámemelés híre a banki papírokra csökkenő hatással van. Ugyanakkor a Magyar Telekom árfolyama emelkedni tudott, ami alapvetően arra vezethető vissza, hogy a kommunikációs szolgáltatók kevésbé kitettek a vámoknak - részletezte az elemző.

A Mol árfolyama 16 forinttal, 0,53 százalékkal 3014 forintra csökkent, 1,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 210 forinttal, 0,75 százalékkal 27 720 forintra esett, forgalmuk 6,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 0,45 százalékkal 1790 forintra erősödött, forgalma 385,6 millió forint volt.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,49 százalékkal 10 150 forintra gyengült, a részvények forgalma 692,1 millió forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 9124,22 ponton zárt hétfőn, ez 47,44 pontos, 0,52 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2026. február 17. 19:38
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? Nem tudom, tisztában vagytok-e vele, de egy alapos fundamentális...
MEDIA1  |  2026. február 17. 18:05
Nőnapra időzítik a TV2 Klub visszaalakítását FEM3-ra. Változik az arculat és a tartalomkínálat is, e...
Bankmonitor  |  2026. február 17. 13:49
Biztosan hallottál már a KHR listáról - sokan még mindig BAR listaként emlegetik, pedig a kettő nem...
Holdblog  |  2026. február 17. 08:00
Az ábra a globális feltörekvő (fejlődő) piaci részvényalapok éves nettó tőkebeáramlását mutatja heti...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 18. szerda
Bernadett
8. hét
Február 18.
Hamvazószerda
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom