Fontos változás: ennyi lett a magyar államkötvények átlaghozama

2020. május 21. 15:33

A meghirdetett mennyiségnél 17 milliárd forinttal nagyobb összegben, 87 milliárd forintért értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

Az ÁKK 20 milliárd forintért vitt piacra 3 éves, 25 milliárd forintért 5 éves és 25 milliárd forintért 10 éves lejáratú államkötvényt. A 3 éves kötvények aukcióján az elsődleges forgalmazók 124,80 milliárd forint ajánlatából, megemelt értékesítéssel, 30 milliárd forintot fogadott el az ÁKK, az előző aukción kialakultnál 14 bázisponttal alacsonyabb, 1,20 százalékos átlaghozamon.

  • Az előző kereskedési napon, szerdán a 3 éves lejáratra a másodpiacon 1,29 százalékos referenciahozam alakult ki.
  • Az 5 éves kötvények aukcióján, az elsődleges forgalmazók 27,44 milliárd forint ajánlatából, a meghirdetettnek megfelelő mennyiségben, 25 milliárd forintot fogadott el az ÁKK, az előző aukción kialakulttal azonos, 1,46 százalékos átlaghozamon. A szerdai másodpiaci referenciahozam az 5 éves lejáratú kötvényekre 1,46 százalék volt.
  • A 10 éves kötvények aukcióján, az elsődleges forgalmazók által ajánlott 39,99 milliárd forintból, megemelt értékesítéssel, 32 milliárd forintot fogadott el az ÁKK. Az aukciós átlaghozam 1,92 százalék volt, 13 bázisponttal alacsonyabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál. A szerdai másodpiaci referenciahozam a 10 éves lejáratú kötvényekre 1,89 százalék volt
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 24. 10:33
A TISZA-kormány bejelentette az új kormány 55 fős államtitkári névsorát. A névsorban találjuk Kustán...
Összkép  |  2026. május 23. 11:28
A gazdasági elemzések lényegét foglalja össze vállalkozók számára új rovatunk, a Vállakozói Mozaik....
Holdblog  |  2026. május 23. 08:28
Kihúzzuk a botot a küllők közül. Kezdjük az elején. Az 1989-es rendszerváltás óta kilenc darab kormá...
ChikansPlanet  |  2026. május 22. 08:00
Az emelkedő üzemanyagárak világszerte újra napirendre hozták a közösségi közlekedés fontos, de soksz...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 24. vasárnap
Eszter, Eliza
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?