Az MNB előzetes adatai alapján a magyarok mintegy 12 626,5 milliárd forintot tartanak lekötés nélkül a bankszámlájukon.
Kombinált betéttel akár 4-6 százalékos kamatot is fizetnek a bankok, ha ezzel új ügyfelet szerezhetnek, akinek egy másik pénzügyi intézmény termékét is el tudják adni - írja a Világgazdaság.
Miközben a lekötött forintbetétek átlagos kamata már csupán 0,5 százalék körül van a jegybank adatai szerint, a kombinált megtakarítási termékek betéti részére akár 6 százalékos kamatot is hajlandók fizetni a hitelintézetek. A Magyar Nemzeti Bank betétválasztó alkalmazása szerint jelenleg kilenc hitelintézet kínál valamilyen befektetéssel kombinált betétet, és összesen 18-féle termék érhető el a magyar piacon.
Az évi 6 százalékos csúcskamatot a CIB Bank ügyfelei kaphatják meg az úgynevezett Eco Duo megtakarítással. Ehhez az alapfeltétel, hogy nyitni kell a banknál egy Eco bankszámlát, és a megtakarítás felét Kamatozó Kincstárjegyben kell elhelyezni. Az extra kamatú betét futamideje csupán két hónap, a jelenleg 2 százalékos kamatot fizető állampapíré egy év.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








