-1 °C Budapest

Kiemelkedően teljesít a festménypiac

Pénzcentrum
2008. június 9. 08:45

Igen jól teljesített a festménypiac, hiszen a tavaszi árveréseken összesen több mint 2,5 milliárd forintos forgalom bonyolódott le. A műkincspiacon megfigyelhető stabilitás alapján ezt a piacon egyelőre nem érinti a gyengélkedő gazdaság - írja a Világgazdaság.

A tavaszi szezon legdrágább képe Iványi Grünwald Béla: Akt papagájjal című festménye volt, ami 18 millió forintos kikiáltási ár után 55 millióért kelt el a Kieselbach Galériában.

Ez a galéria rendezte egyébként a legsikeresebb árverést, ami azt jelenti, hogy több mint 1 milliárd forint értékben történek leütések, ebből 27 alkotás érte el a tízmilliós szintet.

Ennél valamivel kevesebb, 750 millió forintos forgalmat tudott lebonyolítani Virág Judit galériája, azonban itt is 22 festmény esetében volt 8 számjegyű a végső ár.

A 10 legdrágább alkotás között négy Vaszary kép szerepelt, de Aba Novák Vilmos festményei is sikeresen szerepeltek.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A kisebb aukciósházak idén a korábbinál is kevesebb élvonalbeli képet tudtak eladni, ugyanakkor az alacsonyabb árkategóriában itt is születtek figyelemreméltó leütések.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 31. 12:47
A Pécsi Hírek - amely eddig heti rendszerességgel jelent meg - 2026 első felében legfeljebb kétszer...
Holdblog  |  2025. december 31. 11:32
Van egy nap az évben, amikor biztosan nem kell kontenten agyalni. December vége az év végi összefogl...
Bankmonitor  |  2025. december 29. 10:09
A BNPL, vagyis buy now, pay later (vásárolj most, fizess később) egy új, egyre népszerűbb fizetési f...
KonyhaKontrolling  |  2025. december 29. 07:45
Az egyik év végi szokásom, hogy egy posztban kiemelem az év legfontosabb bejegyzéseit. Szeretek kics...
NAPTÁR
Tovább
2025. december 31. szerda
Szilveszter
1. hét
December 31.
Szilveszter
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?