A növekvő várható élettartam miatt egyre fontosabb, hogyan és mivel telnek a nyugdíjas évek, miközben a közösségi részvétel szerepe is felértékelődik.
A koronavírus-járvány hatása, mint tudjuk, erősen érződik a munkaerőpiacon. 2020. szeptemberében a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat gyorsjelentése alapján 323,4 ezer álláskeresőt tartott nyilván, ez pedig több, mint 80.000 fős növekedés (+32,9%) az előző év azonos időszakához képest. Annak ellenére, hogy idén jelentősen nőtt az álláskeresők száma, az elmúlt hónaphoz viszonyítva azonban harmadik hónapja fokozódó ütemű csökkenés tapasztalható (-6,2%, 21,3 ezer fő) az intézmény szerint. Azonban a Google más képet mutat.
A Google adatai viszont nem támasztják teljesen alá azt, hogy csökkenne az álláskeresők száma, sőt: a második hullám közeledtével ismét lassú növekedésnek indult a keresések száma év/év alapon (júliusban +19,56%, augusztusban +26,06%, szeptemberben pedig +27,44%) és Nótin Szabolcs online marketing szakértő szerint a számok októberben is növekedni fognak.
A Google adatai alapján idén eddig összességében 16%-kal többen kerestek az állás/munka kulcsszavakra, vagy olyan kifejezésekre, amelyek tartalmazzák ezeket. A legjobban júniusban növekedett az álláskeresők száma. A szakértő szerint a közel százezer lekérdezés jelentős növekedést jelent, de nem váratlan egy ilyen krízishelyzet esetén.
- fogalmazott a szakértő.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
Leépítés jön egy német autóipari cég magyarországi vállalatánál: rengeteg dolgozó kerülhet az utcára
200 fejlesztési pozíció megszüntetését tervezi magyarországi működésében a thyssenkrupp Automotive Technology
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







