18 °C Budapest

Ijesztő: 91 ezer magyar melós kerülhet utcára hónapokon belül

2018. február 14. 18:00

Az EU-ban dolgozó alkalmazottak 2,3 százaléka végzett bizonytalan munkát 2016-ban. Ez azt jelenti, hogy e munkavállalók munkaszerződései nem haladták meg a három hónapot. Magyarország egyébként az EU átlag alatti értékkel, 2,2 százalékkal szerepel a listán, ami a mai foglalkoztatási adatok szerint alig több mint 91 ezer dolgozót érint.

2016-ban az Európai Unióban dolgozók 2,3 százaléka végzett bizonytalan munkát, azaz rendelkezett olyan munkaszerződéssel, aminek hatálya nem haladta meg a három hónapot. A bizonytalan foglalkoztatás aránya egyébként viszonylag stabilnak mondható az elmúlt 10 évben. A szám ugyanis 2,0 (2009) illetve 2,3 százalék között mozog. Ezek a rövid hatályú szerződések pedig jobbára az erdőgazdaságban, a mezőgazdaságban és a halászatban a legelterjedtebbek. Olyannyira, hogy ezekben az ágazatokban a dolgozók 8,1 százalékát érintik - derül ki az Eurostat legfrissebb statisztikáiból.

A listán jól látszik, hogy a magyarok az európai átlag alatt rendelkeznek bizonytalan szerződésekkel, majd fej-fej mellett haladva egyébként a szlovákokkal. A lista élén torony magasan Horvátország (8,4%) végzett, de azért a franciáknál (4,8%), spanyoloknál (4,7%) és majdnem lengyeleknél (4,5%) is több mint kétszer annyian rendelkeznek három hónapot meg nem haladó szerződéssel, mint az EU-s átlag.

Ilyen téren legjobban a románok állnak, ugyanis az Eurostat adatai szerint ott csupán a dolgozók 0,2 százalékát érint ez a probléma, de ugyancsak előkelő helyen vannak a csehek és a németek is 0,4, illetve 0,5 százalékos aránnyal. Egyébként nyugati szomszédunk, Ausztriában is csupán a munkavállalók 1 százalékát érinti a bizonytalan szerződések problematikája.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
perfekt  |  2023.03.22 12:59
Készülnek a számviteli beszámolók, így most a pénzügyi-számviteli munkatársak eléggé elfoglaltak. A...
laskainelli  |  2023.03.22 07:59
A tartós kapcsolatban, mikor túl vannak a párok az építkezés szakaszán és létrejött mindaz, amit cél...
vezetoi-coaching  |  2023.03.21 13:05
Egy angol nyelvű párbeszéd egy AI-val. Semmit se javítottam rajta, még a saját elírásaimat, misspell...
hrdoktor  |  2023.03.20 06:08
A súlyos következményekkel fenyegető magas vérnyomás Magyarországon a becslések szerint minden negye...
legacykft  |  2023.03.17 19:36
A munkahelyi motiváció kérdése egy nagyon sokat emlegetett téma, már-már „lerágott csont”, de egyben...
Példátlan összefogás a hazai Kickstarter mellett (x)

A Brancs a hazai piacon egyedi koncepciójával és célközönségével gyakorlatilag indulása óta aktív résztvevője a startup világnak.

Óriási dobásra készül 2023-ban a magyar Kickstarter: ez lehet a válság ellenszere?

Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.

Újabb két közösségi kampány lett sikeres: mutatjuk, hogy melyik (x)

Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.

Jövőre ezeket az ötleteket lesz érdemes figyelni!

Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!

NAPTÁR
Tovább
2023. március 23. csütörtök
Emőke
12. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?