Nem szégyelli, hogy olimpiai bajnokként dolgozik, sőt, kimondottan élvezi a munkát Pars Krisztián, visszavonult kalapácsvető legenda.
Az álláskeresés állandó stresszel jár: ülünk a gép előtt, keressük a számunkra lehető legmegfelelőbb állást, e-maileket küldözgetünk nap mint nap, állásinterjúkra rohangálunk. Sokan viszont több száz jelentkezés és interjú után is ugyanott tartanak, ahol elkezdték. Mutatjuk, mire érdemes figyelni, ha épp álmaink munkáját keressük, és mik azok a tipikus hibák, amelyek miatt a legtöbb álláskereső nem jár sikerrel.
Az álláskeresés nem könnyű: állandó stresszel jár. Aki munkanélkül van otthon, már korán reggel a legfrissebb álláshirdetések szemezgetésével kezdi a napját, és több száz helyre jelentkezik annak reményében, hogy mielőbb munkába állhat. A szerencsésebbeket behívják interjúra, ám sokan hónapok alatt sem tudnak elhelyezkedni. A KSH legfrissebb adatai szerint Magyarországon a munkanélküliség átlagos időtartama 15,6 hónap, de a munkanélküliek 40,0%-a legalább egy éve keresett állást, vagyis tartósan munkanélküli volt.
Megtalálni álmaink állását, vagy legalábbis egy olyat, amit örömmel végeznénk még akkor is, ha sok kompromisszumot kell kötni, egyáltalán nem könnyű. Robert Hohman, az egyik amerikai álláskereső portál vezérigazgatója szerint azonban megkönnyíthetjük a saját életünket, ha bizonyos dolgokra odafigyelünk. A Glassdoor vezére szerint ugyanis vannak olyan tipikus hibák, amit a legtöbb álláskereső elkövet, ezzel azonban a saját karrierjét hátráltatja.
Túl sok helyre jelentkezel
Minél több helyre pályázol, annál nagyobb eséllyel vesznek fel valahová - gondolják a legtöbben. Robert Hohman azonban a Business Insidernek azt mondta, az ész nélküli jelentkezés sem a pályázóknak, sem a cégeknek nem jó, hiszen sokan olyan helyre is elküldik az önéletrajzukat és motivációs levelüket, ami egyáltalán nem releváns számukra. Aztán pedig csalódottak, hogy nem érkezik válasz, hogy a cégek nem reagálnak. Érdemes tehát inkább tényleg csak olyan álláshirdetésekre jelentkezni, amik a képzettség, a tapasztalat vagy az elvárások tekintetében valóban passzol hozzád. Lehet, hogy kevesebb cégnek küldöd majd el az önéletrajzodat, viszont nagyobb eséllyel kapsz majd visszajelzést is.
Azt sem tudod, hová jelentkezel
Nem csak a pozíció, a cég is nagyon meghatározó: mielőtt jelentkezel egy állásra, érdemes utánaolvasni, mit lehet tudni a vállalatról, tudsz-e azonosulni a cégkultúrával. Könnyen kiderülhet ugyanis, hogy a magas fizetés és a kecsegtető munkakör ellenére ez egy olyan hely, ahol te utálnál dolgozni. Hohman azt javasolja, nézzünk mindig utána az adott hirdetést feladó vállalkozásnak a közösségi médián, könnyen rábukkanhatunk ugyanis alkalmazottak vagy egykori alkalmazottak véleményére a cégről, vagy érdemes keresni valakit, aki ott dolgozik és megkérdezni, milyen bent a hangulat, milyen a munkarend, hogyan állnak a szabadsághoz, stb.
JÓL JÖNNE 2,9 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 870 000 forintot igényelnél 6 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 56 207 forintos törlesztővel a K&H Bank nyújtja (THM 12,75%), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 56 343 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Fizetési igény? Hát, nem is tudom...
Ha behívtak interjúra, az már nagyon jó jel. Nem elég viszont a megnyerő külső, magabiztos fellépés, releváns munkatapasztalat és elhivatottság. Fontos, hogy még az interjú előtt utánanézz, nagyjából mekkora fizetésre számíthatsz a cégnél, hogy ha rákérdeznek a bérigényre, reális, megfizethető és számodra is kielégítő összeget tudj mondani. Érdemes körbenézni a piacon is, hiszen akkor már tudsz azzal is érvelni például, hogy a konkurenciánál mennyit fizetnek,valamint hogy hasonló munkakörben máshol hogyan alakulnak a bérek.
Ne sajnáld az időt és energiát arra, hogy alaposan átnézd a releváns álláshirdetéseket, jó néhány cég ugyanis feltünteti, mennyit fizetne. Jó kiindulópont lehet a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatbázisa is, ahol foglalkozásonként elérhetőek a bruttó átlagkeresetek, de a KSH-nak is van erre vonatkozó adatbázisa, valamint az egyik állásportál által működtetett Fizetesek.hu oldal is segítségünkre lehet.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
-
Lakásbiztosítás: te mikor foglalkoztál vele utoljára?
Sokan nem tudják, hogy a lakásbiztosításuk pontosan milyen fedezetet is nyújt, vagy mi az ingatlanuk aktuális értéke.
-
Lakásbiztosítás: milyen kár ellen véded az otthonod?
A kutatásunkban arra keressük a választ, hogy az olvasóink pénzügyileg hogyan készülnek fel az ingatlanukat érintő káreseményre.