38 milliós bírság: évekig színesfémmel csencselt a férfi

2017. február 9. 15:55

Éveken keresztül engedély nélküli fémkereskedés miatt 38 millió forintos bírságot szabtak ki egy férfire, aki 123 tonna fémet gyűjtött össze.

Fémkereskedelmi engedély nélkül több mint 123 tonna fémhulladékot értékesített két év alatt egy férfi, akinek ebből rendszeres, havi 50 ezer forintot meghaladó jövedelme keletkezett. Mivel tevékenységét üzletszerűen folytatta, ezért 38 millió forint bírságot kapott. Pest megyében az elmúlt évben 138 esetben történt jogsértés illegális fémkereskedelemmel kapcsolatban, és ezekkel összefüggésben 96 millió forint bírságot is kiszabott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

A fémtörvény szerint illegális fémkereskedelmi tevékenységnek minősül az is, ha valaki a fémet megvásárolja, csereüzlet részeként átveszi, illetve abban az esetben is, ha elvégzett munkáért kapja fizetségként. Az ilyen jogsértések mindegyikére igaz, hogy magánszemélyek esetében a piaci érték háromszorosával, gazdálkodók esetében akár ötszörösével nagyobb pénzbírsággal sújtható.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 18. csütörtök
Arnold, Levente
25. hét
Június 18.
A tapas világnapja
EZT OLVASTAD MÁR?