4 °C Budapest

Gyűlnek a rezidensek felmondólevelei

Pénzcentrum
2011. július 25. 08:32

Már több száz rezidens felmondólevele gyűlt össze annál az ügyvédnél, akit a Magyar Rezidens Szövetség kért fel arra, hogy dolgozza ki azokat a formanyomtatványokat, amelyeket a szervezet által kilátásba helyezett év végi tömeges "felmondóakció" során kívánnak igénybe venni - írja a Népszabadság.

A szövetség néhány hónapja ultimátumot intézett az egészségügyi kormányzathoz: amennyiben 2011. december végéig a szervezetnek nem sikerül megállapodnia a kabinettel a rezidensi és az orvosi bérek rendezéséről, akkor az érintettek tömeges felmondással megbénítják az egészségügyi intézmények működését.

A "biankó" nyilatkozatok négy formátumban készültek el, az egyes rezidenseknek kell a saját szerződésüknek megfelelően kiválasztaniuk, hogy határozott vagy határozatlan időtartamú munkaviszony felmondással, illetve közalkalmazotti jogviszony esetén lemondással válnak-e meg az állásuktól.

A lap úgy tudja, eddig már több százan helyezték letétbe a nyilatkozataikat.

 

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.18 16:26
Az előző blogomban arról írtam, miért fontos az önreflexió, hogyan járulhat hozzá a fejlődésedhez, h...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 22. hétfő
Zénó
52. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 21. 20:17