Érdekes nyugdíjreform ötlettel állt elő a szlovák pénzügyminiszter. Ivan Miklos elképzelései szerint azok sem kaphatnának az átlagos kereset után járónál több nyugdíjat, akik átlagbér felett keresnek.
Ivan Miklos, szlovák pénzügyminiszter elképzelései szerint hiába fizet valaki átlagbéren felüli járulékot, csak az átlagos kereset után kaphatna nyugdíjat. Tehát a magasabb fizetés után nem jár több járulék. Az elképzelés szerint tehát a nyugdíjat nem egyéni fizetés, hanem szolidaritás alapján számítanák ki.
A miniszter az ötletet a jelenlegi nyugdíjrendszer fenntarthatatlanságával indokolta. Szlovákiában jlenleg 4 kereső jut egy nyugdíjasra, számítáasok szerint 2050-re ez 1,5-re csökken.
Elemzők azonban úgy vélik, egy ilyen lépés a feketegazdaság terjedését segítené elő, mivel azok, akik többet keresnek, az átlagon felüli részt megpróbálják majd a járulékfizetési kötelezettség megúszásával megszerezni.
Forrás: Hospodarske Noviny/Világgazdaság
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Drámaian nyílik a bérolló Magyarországon: súlyos, mennyi pénzért robotolnak a legszegényebb dolgozók
Miközben Budapesten közel 600 ezer forint az átlagos nettó fizetés, több megyében alig haladja meg a 360 ezret, és egyes ágazatokban még a 200 ezret...
-
Rugalmas díjazás, vállalkozásra szabott megoldások – az Ultrával új szintre emeli a céges bankolást az OTP Bank (x)
OTP Bank vállalkozói számlacsomagok: minden fejlődési szakaszban olyan megoldást kínál, amely az adott cégmérethez, forgalomhoz és igényekhez igazodik.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








