-9 °C Budapest

Egyre nő a milliomosok száma Kínában

MTI
2010. április 2. 18:02

Egyre nő a milliomosok száma Kínában is, a világ jelenleg harmadik gazdasági hatalmában: jelenleg 875 ezer személyt tartanak számon, akiknek vagyona dollárra átszámítva is meghaladja az egymilliót.

A "Hurun" című lap gazdagokat rangsoroló listája szerint a kínai milliomosok száma - a válság dacára - az idén 6,1 százalékkal haladja meg a tavalyit. A milliárdosok, akiknek vagyona több mint egymilliárd jüan (146 millió dollár) a lap szerint több mint 140-en vannak.

A lista szerzője szerint egyrészt a GDP-növekedés szárnyaló üteme, valamint az ingatlanpiaci és tőzsdei felfutás növeli dinamikusan a milliomosok és milliárdosok számát.

Területi eloszlásban a kínai milliomosok 48 százaléka Pekingben, Sanghajban, illetve Kantonban él, átlagéletkoruk pedig nemzetközi összehasonlításban igen alacsony, mindössze 39 év. Ezzel egy kínai "átlagmilliomos" 15 évvel fiatalabb nyugati társainál.

Ágazatok szerint ugyanakkor a milliomosok közül a legtöbben az építő- és ingatlaniparban, valamint a feldolgozóiparban vállalkoznak.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
legacykft  |  2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 21. szerda
Ágnes
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 20. 20:33