5 °C Budapest

Botrány: letartóztatták az adócsaló celebet + videó

2009. október 12. 16:58

Adócsaláson kapták és letartóztatták Method Man-t, az ismert rappert.  Az államügyész természetesen úgy kezeli az esetet, mintha egy átlagember ülne a vádlottak padján, ezért akár 4 évet is kaphat a sztár adócsalásért - írja a New York Daily News.

Letartóztatták adócsalásért a 38 éves rapper, színész és producer Method Man-t, a világhírű hip-hop csapat, a Wu-Tang Clan alapító tagját. A bíróságon polgári nevén, Clifford Smith-ként szólított sztár 2004 és 2007 között "felejtette el" befizetni összesen 32 799 dollárnyi jövedelemadóját (mostani árfolyamon számolva körülbelül 6 millió forintot), amiért akár 4 évi börtönt is kaphat, ha bíróság bűnösnek találja. A sztár óvadék nélkül szabadlábon védekezhet a december 9-i tárgyalásáig.

Fotó:Agostini/AP


Az ügyben a vádat képviselő Staten Island-i államügyész arra hívta fel a közvélemény figyelmét, hogy az adózás közteher, ezért minden állampolgárnak ki kell venni belőle a törvény által megszabott részét függetlenül attól, hogy valaki híres-e vagy sem.

Az elismert zenész  - Mary J. Blige-dzsal együtt- még 1995-ben kapott Grammy-díjat az I'll be there for You/You're all I need to get by című számért. Method Man több mozifilmben is szerepelt már, nemrég pedig a HBO nagysikerű Drót című bűnügyi sorozatának 13 részében is játszott.

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.09 15:36
Az idegtudomány egyik fontos felismerése az elmúlt évtizedekben az volt, hogy az emberi agy a társas...
hrdoktor  |  2026.03.06 11:21
A dohányzás egészségkárosító hatásai közül a legtöbben a tüdőbetegségeket vagy a szív- és érrendszer...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 14. szombat
Matild
11. hét
Március 14.
Gátellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?