Augusztusban több ezer fővel nőtt a közcélú foglalkoztatásban részt vevők és a rendelkezésre állási támogatásban részesülők száma, miközben a rendszeres szociális segélyt kapók száma ezerrel csökkent - írja a Napi Gazdaság.
A tárca adatai szerint az év nyolcadik hónapjában 91 ezren vettek részt a program foglalkoztatási részében, 163 ezren kaptak rendelkezésre állási támogatást (rát). Utóbbira 3,71 milliárd forintot költött az állam, míg a rendszeres szociális segélyben részesülő 32 ezer fő számára összesen 824 millió forintot utaltak át. A közcélú foglalkoztatás támogatására 6,644 milliárd forintot utaltak át a helyhatóságoknak. Az idén az első hét hónapban összesen erre a célra 23,504 milliárd forintot fizetett ki az államkincstár a helyhatóságoknak.

A minisztérium szerint a közcélú foglalkoztatás átlagos időtartama 5,4 hónap, napi átlagos ideje hét óra. Idei adat ugyan még nincs róla, de az eddigi tapasztalatok szerint van átjárás a közcélú foglalkoztatás és a közmunkaprogramok között, és gyakorta megesik, hogy az előbbiben felkínált munka ledolgozása előtt vagy után az illető jelentkezik valamelyik központi közmunkaprogramba is.
2011-ben 5 ünnepnap is hétvégére esik: kiadják a hétfőt, vagy a pénteket?
A szaktárca azzal számol, hogy az év hátralévő részében körülbelül 30-40 ezerre csökken majd a programban foglalkoztattak száma, bár az oktatási és szociális intézményekben az őszi és a téli hónapokban is lesz igény a foglalkoztatásra, és kisebb mértékben persze köztisztasági feladatok is akadnak majd a helyhatóságoknál.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








