17 °C Budapest

Már Svájc is bepánikolt: korlátoznák a szabad munkavállalást

2009. május 11. 15:02

A svájci kormány minap bejelentette, hogy átmeneti jelleggel korlátozni szándékozik az EU-állampolgárok munkavállalását, az ország munkanélküliségi helyzetére hivatkozva.

Az EU és Svájc között eddig egy olyan megállapodás volt érvényben, melynek értelmében a tagországok munkavállalói mindenféle számbeli korlátozás nélkül munkát vállalhatnak az alpesi országban. Az Igazságügyi Minisztérium szóvivője vasárnap azonban bejelentette, hogy a legfrissebb munkanélküliségi, és migrációs adatok miatt élni fognak azon jogukkal, mely szerint, ha a bevándorló munkavállalók száma egy év alatt 10 százalékkal emelkedik az előző év átlagához képest, úgy ideiglenesen korlátozásokat vezethetnek be.

Ha a korlátozást valóban bevezetik, úgy a 15 régi tagország munkavállalói olyan számban vállalhatnak munkát Svájcban, mint a megelőző év átlaga plusz öt százalék. Ez a limitálás azonban maximum két évig maradhat érvényben. Hasonló kitételt azonban a később csatlakozott országokra kiterjesztett megállapodás nem tartalmaz.

A legtöbb külföldi munkavállaló egyébként Németországból, illetve Portugáliából érkezik az országba.

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?