Oroszország délnyugat-szibériai Omszk megyéjének egyik falucskájában mostantól pénzbírságot szabnak ki azokra, akik nyilvános helyen káromkodnak -írja a boon.hu.
Az acsairi polgármester, Szofia Arefjeva szerint az intézkedés a fiatalok erkölcsének védelmét szolgálja - írja az ukrajnai Korreszpondent.net hírportál.
A mocskosszájú falubeliek mostantól 200-tól 500 rubelig terjedő bírságra (1.300 - 3.300 forint) számíthatnak, ha több ember jelenlétében - akár a kocsmában vagy a helyi futballpályán - cenzúrázatlan kifejezéseket használnak.
Oroszországban nincs törvény a káromkodásra, de az önkormányzati törvény megengedi, hogy a helyi képviseleti szervek megbírságolják a közösségek elleni cselekményeket.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







