A bankszektorban tomboló krízishelyzet a teljes nemzetgazdaságot megrázta és brit elemző közgazdászok szerint nyugat-európai szinten példátlan méreteket ölthet a költségvetési hiány. A számítások szerint az ország pénzügyi egyensúlyának helyreállítása 5 %-os adóemeléssel megoldható lenne, de egy ilyen bejelentés valószínűleg lakossági felháborodást váltana ki.
Az állami adóbevételek csökkenése, a brit fizetőeszköz árfolyamának csökkenése és a pénzpiacokon tapasztalt zűrzavaros helyzet együttesen sújtja a brit gazdaságot. Az adómódosítási javaslatok egyik eleme, hogy a legmagasabb jövedelemmel rendelkezőkkel fizettetnék meg a többlet nagy részét, ugyanakkor mindenkit érintene valamilyen szinten a magasabb adófizetési kötelezettség.
A lakosság felháborítónak tartja, hogy a pénzügyi szektor veszteségeit az adófizető állampolgárokkal fizettetnék meg, miközben a bukott bankárok több millió fontos (több százmillió forintos) jövedelmeket és bónuszokat vettek fel az elmúlt időszakban.
A brit Barclay több Lehman Brothers közép- és felsővezetőt is átvett és garantálta nekik a busás jövedelmek és jutalmak kifizetését, miközben az alkalmazottak többsége már a szeptemberi fizetésére sem számíthat.
A britek szerint ez felháborító és cinikus intézkedés volt, olyan emberek tesznek kisebb vagyonokra szert, akik hagyták összeomlani a saját pénzintézetüket, a csőd szélére sodorták a teljes pénzügyi szektort, miközben az alkalmazottakat cserbenhagyták.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Gyalázatosnak tartják, hogy egy egész intézményrendszert megrengető válság kirobbantói szabadon továbbállhatnak, míg mások térden állva könyörögnek a fizetésükért. Az elemzők szerint az adórendszer módosítása nélkül a brit költségvetési hiány az előttünk álló két évben tovább emelkedhet.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








