19 °C Budapest

Már 4 millióan adóznak 40%-os kulccsal! Meddig emelnek a britek?

Pénzcentrum
2008. július 9. 10:06

A brit kormány kiterjesztette azoknak a körét, akik magasabb adókulcs szerint kötelesek adózni, jelenleg 160 ezerrel bővül az sokat fizető adózók köre. Ez jelenleg 4 millió adózónak jelent közel 40 százalék személyi jövedelemadó-fizetési kötelezettséget, ami kétszer annyi, mint az 1997-es adat.

Már eddig is az adózók jelentős köre volt kénytelen többet fizetni az államkasszába, innentől viszont további tízezreknek kell megbirkóznia a lényegesen magasabb adók és az egekbe szökő üzemanyag és élelmiszerárak kombinációjával. A helyzet annak köszönhető, hogy múlt héten a brit hatóság, a HM Revenue & Customs 1200 fonttal (350,4 ezer forint) lecsökkentette annak a határát, hogy valaki a 40 százalékos adófizetési kulcs hatálya alá essen.

A döntésre azért volt szükség, mert ezzel tudta csak visszaszerezni a brit állam azt a kieső összeget, amit egy korábbi döntés miatt veszítettek el, melynek során megemelték az alacsonyabb fizetéssel rendelkezők számára előnyt jelentő adómentes határt (Emelik az adómentes határt: Darling fél a britektől?)

Az alapelgondolás szerint a korábbi adómentes határ emeléséből elvileg profitáltak volna a magas jövedelemmel rendelkezők is, így a magasabb kulcs határának csökkentésével ez az előny kompenzálva lett. Viszont a konkrét számokat tekintve ez azt jelenti, hogy az eddigi 42 035 font (12,27 millió forint) jövedelem helyett mostantól a 40 835 font (11,9 millió forint) jövedelemmel rendelkezők is elérik már a magasabb kulcsot.

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 27. hétfő
Zita
18. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?