A World Economic Forum nevű intézmény ismét közzétette az évente elkészített versenyképességi rangsort. Az összetett mutató szerint a legversenyképesebb gazdaság a növekedési index tekintetében 2004-2005-ben Finnország, melyet az USA, Svédország és Taiwan követ. Magyarország a tavalyi 33. helyről a 39-re csúszott vissza. Az üzleti környezet alapján értékelve a versenyképességet Magyarország a 42.
A növekedési index tekintetében hazánkat a régióból több ország is megelőzi. Litvánia a 36., Szlovénia a 33., Észtország a 20. Csehország már mögöttünk áll 40. helyével (tavaly 39.), Szlovákia a 43. (tavaly 43.), Lettország a 44. (tavaly 37.). Lengyelország igen hátul, csak a 60. helyen következik (tavaly 45.).
Megfigyelhető, hogy míg a balti államok néhány helyet javítottak, addig hazánk és szomszédai Lengyelországgal több helyet csúsztak hátrább. A kedvezőtlenebb megítélés elsősorban makrogazdasági problémákhoz kapcsolódik.
Az üzleti versenyképességi rangsorban már csak 42. vagyunk. Itt már megelőz bennünket Szlovákia 39. helyével, Litvánia (36.), Csehország (35.) Szlovénia (31.), Észtország 27. Lengyelország itt is jelentősen elmarad 57. helyezésével.
***************************
A WEF által készített felmérés alapvető célja, hogy azonosítsa és értékelje azokat a tényezőket, melyek hozzájárulnak ahhoz, hogy egy ország hosszú távon gyorsan növekedjen, az életszínvonal javuljon.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 990 380 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 139 249 forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál szintén 6,54% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál 6,89%, az OTP Banknál pedig 7,84%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A WEF két rangsor alapján értékeli a világ országait. A növekedésre koncentráló mutató arra fókuszál, hogy melyek a gyors fenntartható növekedés feltételei közép- és hosszú távon. A növekedési mutató három részből áll össze: technológiai index, közintézményi index és makrogazdasági index.
Az üzleti versenyképességi index egy kiegészítő mutató a növekedési indexhez. Az üzleti mutató elsősorban vállalatspecifikus tényezőket értékel.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
A filmvilág szerelmeseinek nyújt különleges szórakozást egy új társasjáték, amely egyszerre teszteli a filmismereteket és teremt gyorsan oldott légkört baráti összejöveteleken.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
-
Sokan meg fognak lepődni, amikor nyugdíjas korba kerülnek
Az állami nyugdíjat milyen megtakarításokkal egészíti ki, hogy ugyanazt az életszínvonalat fenn tudja tartani, mint az aktív éveiben?
-
Új vásárlók a magyar drogériákban: így változott meg a piac
A drogérialáncok nem csak hazánkban, Európa többi országában is dinamikusabban fejlődnek, mint a többi lánc.
-
Stabil hozam és biztonság a befektetőknek (x)
A műtárgypiac egyre népszerűbb a befektetők körében, mivel stabil értéknövekedést és pénzügyi biztonságot kínál a gazdasági bizonytalanságokkal szemben.