3 °C Budapest
Bécs, Ausztria - 2022. október 16.: Az Erste Group Bank AG székhelye a bécsi Belvedere negyedben, Bécs, Ausztria

Özönlenek az igénylések a munkáshitelre a hazai nagybanknál: itt a legnépszerűbb a támogatás

2025. február 26. 12:04

Élénk az érdeklődés az Ersténél a Munkáshitel iránt, a már folyósított kölcsönök száma meghaladta az ezret. A legtöbb ügyfél Budapestről és Pest vármegyéből érkezett, szinte mindenki a maximális 4 millió forintot vette fel. A Munkáshitelt felvevő ügyfelek több mint egyharmada értékpapírszámlát is nyitott a banknál.

Mindössze másfél hónappal az indulás után több mint ezer Munkáshitelt folyósított az Erste, és folyamatosan érkeznek be a kérelmek. Az előzetes várakozásoknak megfelelően a számok napról napra emelkednek köszönhetően a jelentős érdeklődésnek és annak, hogy az ügyintézés gyorsan halad: a jóváhagyott ügyletek átfutási ideje a befogadás napjától a folyósításig csak két munkanap.

Az érdeklődők első hulláma a jogszabályi életkori sáv felső sávjából (23-26 évesek) érkezett, csaknem mindenki a 4 millió forintos maximum hitelösszeget választja. Az ügyfelek csaknem kétharmada szakközépiskolai érettségivel vagy magasabb végzettséggel rendelkezik. Tudatosabb ügyfélkört látunk, hiszen 40 százalékuk nyitott értékpapírszámlát, nyugdíj-előtakarékossági számlát vagy tartós befektetési számlát, és el is indították megtakarításaikat rendszeres befektetési számlán – mondta el Harmati László, az Erste lakossági területért felelős vezérigazgató-helyettese.

A legtöbb hiteligénylés Budapestről és Pest vármegyéből érkezett, míg a legkevesebb érdeklődő Somogy és Nógrád vármegyékben volt. A hitel céljaként legtöbben a szabadfelhasználást jelölték meg, már meglévő hitel kiváltását alig 5 százalék. A Munkáshitelt felvevők egy része valószínűleg a kölcsönt, vagy annak egy részét befektetné, élve a most kínált kedvező lehetőséggel.

A banknál március végéig nyitott értékpapírszámlák esetében ugyanis a pénzintézet minden ügyfelének ingyenes értékpapírszámla-vezetést biztosít. Azoknak pedig, akik vállalják, hogy havonta félretesznek legalább ötezer forintot az Erste Future befektetési program keretében, az értékpapírszámla megnyitásakor a bank 40 ezer forintot helyez el az Arany Befektetési Alapba.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A banknál január 2-től érhető el a Munkáshitel, a minimum hitelösszeg 500 ezer forint, a maximum 4 millió forint, a futamidő 5-10 év lehet. A kölcsönt azok igényelhetik, akik elmúltak már 18 évesek, de még nem töltötték be a 26. életévüket. A bank elindított egy Munkáshitel aloldalt, amelyen az ügyfelek minden fontosabb információt és dokumentumot megtalálnak (például terméktájékoztatót), lehetőségük van kalkulálni, valamint visszahívást kérhetnek. 

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 17. 16:49
Az ATV néhány hónapja távozó főmunkatársa újabb felkérést kapott az állami médiában, ahol Kell még v...
Bankmonitor  |  2025. december 17. 10:14
A legtöbb fiatal már nemcsak a mindennapi kiadásokra koncentrál pénzügyeiben, hanem tudatosan szeret...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 16. 16:20
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. december 16. 13:47
Idén befejezem az alapkezelést, amit bő 25 éve kezdtem el. Én indítottam el az ország első abszolút...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 17. szerda
Lázár, Olimpia
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 17. 19:32