5 °C Budapest
Young couple unpacking cardboard boxes at new home.Moving house. move

Fontos dolog derült ki a CSOK Pluszról: kifejezetten ezzel a céllal veszi fel sok magyar a pénzt

MTI
2024. május 30. 10:42

A csok pluszt igénylők fele két gyermeknél többet szeretne, az érintett édesanyák fele pedig harminc év alatti, ami demográfiai szempontból biztató - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában csütörtökön. Hornung Ágnes emlékeztetett: az otthonteremtés területén a 2015-ben bevezetett csok segítségével nyolc év alatt több mint 240 ezer családot támogatott a kormány, és az első négy hónap statisztikái alapján a januárban indult csok plusz iránt még nagyobb az érdeklődés, csaknem ötezren igényelték már. 

A csok plusz sikere leginkább abban rejlik, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben a mai hitelpiacon egy nagyon kedvezményes hitelt jelent, és ez is volt vele a kormány célja - mondta az államtitkár.

Kitért arra, hogy a falusi csokot mintegy 1700 család kérelmezte már, és nekik csaknem 14 milliárd forintot adott eddig az állam.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. február 6. 18:42
Január végén számítottam a UPS osztalékemelésére, ilyenkor szokta bejelenteni ezeket, de most változ...
Bankmonitor  |  2026. február 6. 14:44
Mi lenne, ha a bankszámládon parkoló pénz nem csak várakozna, hanem minden egyes nap kamatot termeln...
MEDIA1  |  2026. február 6. 13:17
Tragikus hirtelenséggel elhunyt az állami tévé nemrég távozó műsorvezetője. Édesanyja szavai szerint...
ChikansPlanet  |  2026. február 6. 08:00
Kutatók egy olyan napenergia hasznosító eszközt fejlesztettek ki, amely a fotoszintézist imitálva ho...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 6. péntek
Dorottya, Dóra
6. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?