26 °C Budapest

Korábban jön az új devizahiteles mentőcsomag

Pénzcentrum
2014. június 23. 14:47

A Fidesz arra kéri a kormányt, hogy még a rendkívüli parlamenti ülés vége előtt terjessze be a Ház elé első törvénymódosítási javaslatát a devizahitelesek érdekében.

A Fidesz frakcióvezetőjének kijelentésében az újdonság, hogy:

  • két lépésben jönne a devizahiteleseket segítő mentőcsomag
  • az első lépésben a kormány kompenzálná a devizahiteleseket
  • a második lépésben kivezetnék a devizahiteleket

Rogán bejelentette

Rogán Antal frakcióvezető hétfőn, napirend előtti felszólalásában arra kérte a kabinetet, készítse el a jogi megoldását annak, hogy azok, akikkel szemben tisztességtelenül jártak el a bankok, visszakapják az őket illető pénzt, azt, amelyhez normál esetben csak peres úton juthatnának hozzá.

A frakcióvezető közölte: ennek kell az első lépésnek lenni, míg egy második lépésben történhet meg a devizahitelek végleges kivezetésének rendezése, ezzel az árfolyamkockázat megszüntetése.

Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára azt mondta, a téma szerepelni fog már a szerdai kormányülés napirendjén.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Mikor lehet parlamenti ülés?

A parlamenti képviselők már a mai ülésükön is rendkívüli ülésen vesznek részt, Semjén Zsolt ezt múlt héten szerdán kezdeményezte Kövér Lászlónál, az Országgyűlés elnökénél. Azonban már abból a levélből kiderült, hogy "a kormányzati célkitűzések függvényében a nyár folyamán további rendkívüli ülés kezdeményezésére is sor kerülhet". A következő rendkívüli ülés időpontját egyelőre nem ismerjük.

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. június 4. 11:01
Drámai átalakulás zajlott le a lakáspiacon az elmúlt egy évben. Az árak száguldása mellett lényegese...
MEDIA1  |  2026. június 4. 10:09
A Magyar Lapkiadók Egyesülete (MLE) bejelentette, hogy csatlakozik a BBC-t, a Guardiant és más nagy...
Holdblog  |  2026. június 4. 09:59
Harminc év alatt csaknem négyszeresére nőtt a BB tengely országainak autópálya-sűrűsége, de a fejlőd...
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 3. 19:00
A júniusi Top 10 tizedik helyezettje, a chartjára ránéztem, és eldöntöttem, hogy elemzem is. Most az...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 4. csütörtök
Bulcsú
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?