A rögzített árfolyamot választó devizahitelesek szerződését közjegyzői okiratba kell foglalni, amire a közjegyzők készen állnak ugyan, de még hiányzik az a rendelet, amely a módosító szerződés-blankettát tartalmazza - mondta Tóth Ádám a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elnöke.
A svájci frankban, euróban és japán jenben lakáshitellel bíró ügyfél augusztus 12-től kérheti a bankjától az árfolyam rögzítését. A svájci frank hitelek törlesztő árfolyamát 180 forinton, az euróét 250 forinton, a jenét 200 forinton rögzítik a programban résztvevőknek. A szerződés módosítása egy olyan blankettán történik, amely a még meg nem jelent rendelet melléklete lesz.
A közjegyzők ezt a kitöltött blankettát foglalják okiratba, ismertetik az ügyféllel, és válaszolnak annak a kérdéseire - mondta a MOKK elnöke.
A közjegyzői okirat díja várhatóan 10 és 20 ezer forint közötti összeg lesz, olcsóbb lesz ha a közjegyző irodájában, és drágább, ha a szerződés bankban készül.
Óriási botrány robbant: úgy vertek át rengeteg Visa és MasterCard kártyatulajt, hogy észre se vették
A kártérítésre azok az ügyfelek jogosultak, akik független, nem banki üzemeltetésű ATM-eknél fizettek díjat készpénzfelvételkor.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








